Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sok helyen olvasom, hogy a...

Sok helyen olvasom, hogy a pszichológia nagyon nehéz szak. Miért olyan nehéz?

Figyelt kérdés

Nagy a mennyiség vagy nehéz megérteni egyes tárgyakat, vagy miért olyan nehéz?


Hány órát tanulsz egy nap és hogyan, milyen technikával?


2016. máj. 25. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nem különösebben nehéz, átlagos. Inkább nehéz bekerülni, mert túlságosan népszerű szak, munka viszont kevés van. Gondold meg mielőtt belevágsz. Szép és érdekes tudomány, kevés munkalehetőséggel.
2016. máj. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
78%
Volt, ami nehezebb volt (nekem), pl. neurológia, kognitív pszichológia, mert mindkettő távol állt tőlem, egyik sem érdekelt. Akit érdekelt, az nyilván könnyebben átrágta magát az anyagon és többet jegyzett meg belőle. Nem tanultam minden nap, zárthelyikre és a vizsgaidőszakban a vizsgákra tanultam, plusz a szigorlatokra meg a záróvizsgára. ZH és vizsga esetén a fél órától a 3 napig terjedt a felkészülési idő, szigorlat és programzáró esetén pedig mondjuk kb. 3-4 nap, egy hét kb., de ez se non-stop tanulás. Egyetértek az előttem szólóval, inkább bejutni nehéz, nálunk talán egy ember bukott ki a 150 fős évfolyamról. Hogy hogyan tanultam? Volt, hogy elolvastam a kötelezőket és kijegyzeteltem, volt, hogy csak az órai anyagot/diákat tanultam és olyan is volt, hogy más kijegyzetelt anyagát használtam, de ez volt a legritkább. Én szerettem szövegkiemelőzni, úgyhogy azt rengeteget használtam, nekem segített, ha rögtön láttam a lényeget, amikor vizsga előtt átfutottam az anyagot. Előre pl. soha nem tanultam, mert úgysem emlékeztem semmire, ha nem vizsga előtt 1-2 nappal foglalkoztam vele. Nyilván az is sokat számított, hogy milyen volt a vizsga jellege: egy feleletválasztós tesztre máshogy készültem, mint egy 20 tételes szóbelire.
2016. máj. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!