Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi kell tudni a pszichológiai...

Mi kell tudni a pszichológiai egyetemről?

Figyelt kérdés

Az érdekelne hogy pszichológián belül milyen ágak vannak egy egyetemen?

Pszichológia mint tudomány nagyon érdekel engem, érdekesnek találom a furcsa emberi szokásokat, viselkedéseket, rendellenesség. A lelki eredetű betegségek és azok megoldása is foglalkoztat.

Kaphatnék egy kis segítséget attól aki jártas ebben a témában, hogy milyen szakot lenne érdemes nekem megcéloznom? És ezen kívül mik oda a követelmények?

Köszönöm előre is a válaszokat, nagyon sokat segítenétek! :)



2016. ápr. 19. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:
46%

nem olyan mint a filmekben ez a szakma

persze minden egyetem nagy buli

2016. ápr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az alapképzésen nincs még szakosodás, mesterképzés már szakirányú, de a valódi szakirány ezután következik, a szakirányú továbbképzésekkel, amikkel szakpszichológusi végzettséget lehet szerezni. Javaslom, hogy keress rá a pszichológia szakosok mintatantervére a különböző egyetemeken, így belelátsz abba, mit lehet tanulni az egyetemen. Ezen kívül nézd meg a felvi.hu-n a mesterképzéses szakirányok választékát, valamint annak is járj utána, milyen szakirányú továbbképzések és módszerspecifikus képzések léteznek.


Felvi.hu honlapon van a követelmény is, sőt, a felvételivel kapcsolatban minden információt itt találsz meg. Pszichológia szakra nem könnyű bejutni, magas a ponthatár, hatalmas a túljelentkezés.

2016. ápr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!