Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre való felkészülés?

Egyetemre való felkészülés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ősztől egyetemre megyek, műszaki irányban. Viszont az emelt szintű matek anyagát nem teljesen tudom. Elsősorban deriválni és integrálni szeretnék megtanulni. Alkalmas erre az Obádovics Gyula féle matematika könyv? Ha nem , akkor tudnátok ajánlani valamit?



2016. máj. 26. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:

A mateking.hu például nekem sokat segített a matekban, de nemtudom még ingyenes-e


Egyébként jó az Obádovics könyv is, de én pl. jobban szeretem a tömör leírásokat és akkor nyúlok a könyvhöz ha nem értem meg a gyakorlati példákból

2016. máj. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az Obádovics könyv nagyon jó. Differenciálszámítás és alkalmazása, Integrálszámítás és alkalmazása. Ez a 2 könyve elég a megértéséhez.
2016. máj. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy nézegess videókat, easymaths, edubase pl. Illetve én a Thomas-féle kalkulus 1-2 könyvet ajánlom.
2016. máj. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Obádovics minden egyes mondata aranyat ér. Én még mellé a a Bolyai sorozat Integrálszámítás és Differenciálszámítás könyveket ajánlom, illetve a Határérték-számítás sem fölösleges. A Thomas-féle kalkulus meg borzalmas.
2016. máj. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Obadovics a legszarabb konyv amivel valaha talalkoztam. Nem magyaraz el semmit, csak eled loki a kepleteket es magold be. A legrosszab pedig amikor szovegesen leirja a modszert mindenfele abra nelkul, es akkor is csak a vegeredmenyt irja le, hogy hogy jutott el odaig azt nem. Nem ajanlom senkinek.
2017. nov. 20. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

Obádovics klasszikus Matematika könyve nem is arra szolgál, hogy megmagyarázzon dolgokat, és ez nem is lehet elvárás egy olyan könyvtől, ami ennyi témakört tárgyal. Erre a célra ott vannak az általános tankönyvek.

Ellenben a tipikus módszerekről ad egy általános leírást, ami azoknak, akik nem teljesen matematikai analfabéták, sokat segíthet.

Obádovics többi könyvére, melyek kifejezetten egy-egy témára koncentrálnak meg halmozottan nem igaz a fenti állításod. (Bár az is igaz, hogy te kifejezetten a Matematika könyvéről beszéltél) Igaz ezek a könyvek is inkább alkalmazás orientáltak, tehát a "hogyan csináljuk" és nem a "miért így csináljuk" kérdést feszegetik. De nem is állítanak többet magukról, kifejezetten ezt a célt szolgálják.

2017. nov. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!