Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen sok a SOTE-n a sznob...

Ilyen sok a SOTE-n a sznob vagy csak hangos a sok gyökér?

Figyelt kérdés

Orvosira jelentkeztem, első helyen a SOTE áll, de erősen elgondolkodtam a sorrend megváltoztatásán, ugyanis nézegettem a SOTEmeme oldalt és van nem is egy poszt, ami a bölcsészeket szapulja. Meg az ELTE jogot, A Corvinust. Hogy ezekt milyen könnyű elvégezni, semmit se érnek. Stb.. Ne gondoltam, hogy orvosin is ilyen gyökérségekkel foglalkoznak az emberek. Kb mint a BME beképzelt mérnökhallgatói, akik szerint minden haszontalan, ami nem mérnök (tudjátok melyik rétegre gondolok).

Olvasgattam más "fórumokat" és ott is tapasztaltam ezt, hogy arra verik egyesek, hogy ők a SOTE-ra járnak. Sokan még a "vidéki" orvosikat is lenézik.


Ugye nem ez a jellemző?



2016. máj. 26. 11:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyökerek mindig hangosabbak, tudod ezt te is :D sok rendes emberke van ott, biztos, hogy meg fogod találni a te baráti társaságod.
2016. máj. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A BMEme-től vehették, ne aggódj, ugyanez a rövidlátó hülyeség megy mindenhol máshol is. Ezek a mérnöki zsenik egyszerűen nem érik fel ésszel, hogy bölcsészetre is szükség van, és nem csak kapitalizmus, meg anyagiasság van a világon, az egy másik dolog, hogy nem kéne ezzel visszaélniük tanulni nem akaró hülye gyerekeknek.

De azért mókás, hogy pont az orvosok állnak neki bárkit is szapulni...

2016. máj. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Hogy érted azt, hogy pont az orvosok?
2016. máj. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

SOTE-re is rengeteg nyomorult jár, ne foglalkozz velük.


Az az igazság, hogy hallgatóként mondom, a lehető legszánalmasabb embereket termelik ki néha a felsőoktatásban. Alázat 0, élettapasztalat 0, gyakorlatilag 25 évesen annyi történt az életében, hogy bulizott, ivott, és lenézett mindenkit mer élni így kell (az úgy elkerüli a figyelmüket, hogy mindez szülők pénzén).


Magaddal foglalkozz, ilyen hülyék majd kialakítják a saját kis társaságaikat.

2016. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szerintetek írjam át Szegedet vagy Pécset első helyre? Siófoki vagyok, szóval semmi sincsen túl közel... :)
2016. máj. 26. 11:51
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenhol vannak gyökerek és mindenhol vannak rendes emberek is. EZÉRT nem íratnám át. Az már más kérdés, melyik városban akarsz min. 6 évig élni.

Gondolom, azért Szegedről nem lenne valami kényelmes hazajárni. De Pécs sokkal élhetőbb város szerintem, mint Budapest (amúgy én pesti vagyok, pécsi rokonokkal).

A képzés nagyjából hasonló színvonalú, noha egyes SOTE-sek úgy gondolják, csak a SOTE az orvosi, ez nem igaz! (Pl. a pécsi orvosok nagyon is összetartó társaság)

2016. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Amgyis gondolkodtam a sorrend változtatásán, mert Budapest NAGYON drága város.

Majd eldől! Szép város Pécs is, nagyon :))

2016. máj. 26. 12:30
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyökerek vannak mindenhol, nemcsak SOTE-n, de itt Pécsett is (első kézből tudom). Hogy meme oldalakon mik vannak, arra csak azt tudom mondani, hogy a többség tényleg poénnak gondolja, senkinek nem kell magára vennie vagy megsértődni. Nővérem jogász, így első kézből tudom, hogy náluk az a szöveg, hogy nekik nincs szükségük gumkesztyűre, hogy doktorok legyenek...

Egyébként én nem tartom magam gyökérnek, de mikor vizsgaidőszak legelején néhány nem-orvosis ismerősöm kirak olyanokat, hogy végre nyaralás, mert egy hét alatt letudható vizsgaidőszak áll mögöttük, akkor azért én is kiakadok és bennem is felmerül, hogy ez meg milyen egyetem? Barátnőm a komplett félévét letudta néhány beadandóval és zh-val és már egy héttel azelőtt nyaralt, hogy nekem megkezdődött volna a vizsgaidőszakom. Hidd el, ez téged is nagyon fog zavarni, miután már az ismerőseid egy része posztolja a Balcsis meg tengerpartos kepeket, te meg készülsz az anat szigódra 35 fokban.

2016. máj. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A SOTEmeme-en én pont tegnap futottam bele egy nőgyalázó posztba úgy, hogy tudtommal az orvostanhallgatók között magasabb a nők aránya a férfiakénál, tehát nem tudom, ki szerkeszti azt az oldalt, de ez inkább őket minősíti, mint az odajárókat. Egyébként ilyen mémek az ELTE jogi karán is születnek, ott is vannak nagyképűek, bunkók és egyéb tekintetben nem odavalók is, de ez szerintem minden olyan egyetemen előfordul, ahova relatíve sok hallgató jár (én a Corvinuson találkoztam ilyenekkel, holott levelezőre járok, tehát ritkábban van kontaktom a csoporttársaimmal). Nem hinném, hogy bármelyik helyen is ez a hozzáállás lenne a jellemző, szerintem a SOTE-sok nagyrésze örül, hogy felvették, tanul és nem hinném, hogy a drága idejét olyan szakok és képzések blamálásával tölti, ahova nem jár :) Bár sokszor érzem azt én is volt ELTE-sként, hogy bár én tudnék annyit más egyetemek más szakjairól, ahova soha nem jártam, amennyire egyesek tájékozottnak hiszik magukat.
2016. máj. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

SOTE-ra járok, semmi ilyesmi nincs, nem is szoktak szóba kerülni más kar hallgatói, főleg, hogy első 2 évben tőlünk is sokan elmennek másik egyetemre, 2. év végén pedig jönnek más egyetemekről át SOTE-ra.


Persze oda mész ahova akarsz, de ilyen irreális, és nem valós hülyeség miatt kár lenne megváltoztatni a döntésed.


Egyébként bölcsészeket mindenhol szapulják.

2016. máj. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!