Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre hogyan kell a...

Egyetemre hogyan kell a felvételi pontokat számolni?

Figyelt kérdés
Nekem mindenképp az érettségi és tanulmányi pontok számítása lenne előnyös, viszont egy olyan szakra megyek, ahol a történelmet és egy idegen nyelvet számítanak be felvételi tárgyként. Az lenne a kérdésem, hogy ha én emeltezek németből és töriből, amik kb 80 %-osak lesznek, viszont a közép angolom 90%, akkor figyelembe vehetik mondjuk az angolt és a törit? És úgy értelemszerűen több pontom lenne. Vagy csak azokat, amikből emeltezek? Mert a felvi így számolja a pontokat. Előre is köszönöm, a hasznos válaszokért jár a zöld mancs. :)
2016. máj. 26. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, de ha nem az emeltedből számolják a pontjaid, akkor nem jár rá pluszpont.
2016. máj. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akkor viheted a közép angolt, ha a kinézett szakon nem feltétel az emelt nyelvi érettségi.
2016. máj. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok:

Amúgy két 80%-os emelt 80+50+80+50 pont

Egy 80%-os emelt és egy 90%-os közép: 80+50+90 pont

Tehát ebben az esetben bőven jobban jársz két emelttel.

2016. máj. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszolat! :) A németet is vinném, mert az a választott tárgyam.

De csak akkor jár az emeltért plusz pont, ha az emeltes tárgyakat vesszük súlyozottan? Nem azokat, ami a két legjobb eredményű érettségi?:)

2016. máj. 27. 08:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, csak azért az emeltért jár plusz pont, amit viszel.
2016. máj. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De viszem az emelteket, a németet is, mert az a választottam. Az a kérdésem, hogy amikor pontszámításnál a két legjobb eredményt számolják, számolhatják-e az angolt? Mert mondjuk töri 85 százalék, angol közép 85%, német emelt 78%. Nem feltétel az emelt szintű érettségi, viszont pontszámításnál jobban jönnék ki ha az angolt számítanák, de ugyanúgy ott a német is, mert az meg választott. Vagy csak a 2 emeltet nézhetik "legjobban sikerült tárgyként" ?
2016. jún. 1. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!