Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológiára milyen fakultác...

Pszichológiára milyen fakultációt érdemes felvenni?

Figyelt kérdés

2016. máj. 26. 20:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel elég sok mindent elfogadnak a felvételi eljárásban, ezért azt javaslom, abból menj faktra, amiből a legjobb vagy, ami a legjobban megy. Mivel nehéz bekerülni, magas a ponthatár minden évben, így a lehető legtöbb pontra lesz szükséged. Elfogadják az alap tárgyakat (töri, magyar, matek), többféle nyelvet, és a biológiát is, ezek bármelyikét választhatod fakultációnak. A lényeg, hogy az emeltet minél jobban meg tudd csinálni. Ha jól megy az angol, akkor érdemes arra rágyúrni, mert az kelleni fog a szakon.

Én töri-magyar-német faktos voltam, töriből és németből tettem emeltet, egyik se kapcsolódik igazából a szakhoz, de mivel ezek mentek a legjobban, baromi magas pontszámot tudtam produkálni, és simán felvettek :)

2016. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettél!
2016. máj. 27. 06:04
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanazt ajánlom, mint az első! Én magyar-angolból idén (a magyar brutál nehéz, nem tudom mit gondoltam, de tény, hogy jobban is érdekel/megy mint a biosz, persze az is érdekel, de nem minden része. Az emberen kívül semmi nem izgat)

viszont nagyon ajánlom, hogy vedd fel a bioszt faktra, még ha nem is emeltezel belőle. Azért, mert olvastam sok helyen, hogy nagyon nagy hátrányban vannak azok, akik nem voltak biosz faktosan, ergo én is megszívtam. Ugye pszichológián van anatómia, szóval már csak ezért is érdemes felvenni. :)

2016. máj. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nálunk például a biosz fakt kifejezetten az emeltre készítette fel a leginkább orvosira készülő diákokat, így nem lett volna érdemes oda járnom, hiszen csak szenvedtem volna a meglévő faktjaim, emeltre készüléseim mellett, mert elég magas követelmény volt biosz fakton. Annyira azért nem vagy nagy hátrányban biosz nélkül az egyetemen, simán meg lehet csinálni a tárgyakat így is.
2016. máj. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én már végeztem pszichón (ELTE), én magyar-töri faktos voltam, plusz biosz volt a választott érettségi tárgyam, de szerintem is teljesen felesleges bioszfaktra menni, inkább angol egyértelműen, mert az a minimális élettan és a még minimálisabb anatómia, ami az egyetemen van simán elsajátítható 0 bioszos előképzettséggel is. Nálunk egy olyan lány írt ötöst, aki nem is tanult biológiát középiskolában. A pszichológus képzésben szerintem direktben egyik tárgynak sem fogod hasznát venni, (angolon kívül), inkább azt tartsd szem előtt, hogy melyik segíti jobban elő azt, hogy jól sikerüljön az érettségid. Szóval szerintem angol+bármi :)
2016. máj. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszoló vagyok. Engem most nagyon megnyugtattatok, mert csomó olyat olvastam, hogy érdemes felvenni, hátrányba kerülnék, de akkor örülök, hogy ez nincs így.
2016. máj. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Persze, érdemes, ha eleve nagyon jól megy a biosz, és mondjuk érettségizni is nagyon jó pontszámmal tudnál belőle. Más esetben csak elvonod vele az energiáidat mástól, amiben jobban tudnál teljesíteni a bejutáshoz. Nem mondanám, hogy hátrányt jelent, ha nem tanultál rendesen bioszt, inkább az jelent előnyt, ha jó vagy belőle is tanultál. De enélkül is lehet boldogulni, csak szorgalmasnak kell lenni :)
2016. máj. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha valakit érdekel, akkor küldhetek ELTE anatómia kidolgozott tételeket, hogy lássátok mennyire kell a biosz.
2016. máj. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Azért azt is tegyük hozzá, hogy az anyag 99%-át rendesen leadják előadáson, plusz van hozzá első félévben élettan gyakorlat is, ahol azért EKG, EMG, béka előkerülnek. Nem tudom, miért kell ezzel riogatni bárkit is előre, és mennyiben járulna hozzá az anatómiai tudásához, ha plusz két évig hallgathatna a zárvatermőkről bioszfakton. És akkor azt még nem is tettem hozzá, hogy ez konkrétan 2 tantárgy a kb. 200-ból. Attól pedig még lehet kiváló pszichológus valaki, mert kettese volt élettanból. Elsős vagy amúgy?
2016. máj. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerintem valamit nagyon félrenéztél. Az előtted lévő egyáltalán nem riogatott senkit semmivel, nekem nem ez jön le a kommentjéből. Akár azt is jelentheti, hogy "nem vészes a biosz, ha gondoljátok, megmutatom az ELTE-s tételeket, és akkor ti is látjátok", vagy ha nem is ez van benne, akkor meg simán annyi, hogy "megmutatom, és mindenki eldönti magának, mennyire nehéz". Szóval legközelebb inkább háromszor olvass el valamit, mielőtt reagálsz rá!
2016. máj. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!