Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor jogászként meg...

Most akkor jogászként meg lehet normálisan élni?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben több embertől hallottam, hogy ez a nagy "boom" már lement pár éve és személyes ismerősök is találtak jól fizető állást jogászként, pár napja a Híradóban is benne volt a legjobban fizető állások között. Nektek mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?

Egy jó egyetemen szerzett jogász diplomával milyenek a kilátások most és az elkövetkező néhány esztendőben?



2016. máj. 27. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Kb. minden nap felteszi itt valaki ezt a kérdést, de...


Komolyan az alapján akartok életpályát választani, hogy itt mit válaszol 4-5 vadidegen ember? Nincs garancia arra, hogy mi lesz 5 év múlva, ebbe bele kell törődnie mindenkinek aki felsőoktatásba jelentkezik.


Ha valakinek ehhez vannak meg a képességei, és valaki ezt válaszolja, akkor mi történik, elmegy gépészmérnöknek? Meg lehet élni mindenből, ha tehetsége van hozzá, teper, melózik.


A kérdésedre a válasz az, hogy aki jeles diplomával végez jó helyen, és érdekli, az el fog helyezkedni. A 2-3as jegyekkel miskolci egyetemet 8 évig szenvedők pedig majd fogják hajkurászni, hogy a körülmények a hibásak és nem lehet elhelyezkedni.

2016. máj. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából én már elsős vagyok az ELTE jogi karán, csupán érdekelt, hogy a közvélemény hogyan vélekedik erről.
2016. máj. 27. 13:50
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk azért a miskolciakat sem kéne szidni. Mondjuk lehet, hogy valaki azért végez Miskolcon, mert ott lakik.:)
2016. máj. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
A többivel egyetértek, amit 1-es írt.:)
2016. máj. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Írhattam volna másikat is, a 2-3as a lényeg rajta, mivel jogon azért nagyon nem mindegy milyen minősítéssel végzed el! Egyébként meg azért írtam ezt, mert viszonylag sok embert ismerek ott akik kb. sz...-nak az egészre, csak egy kettessel átcsúsznak mindenből, és pontosan lefedik azt a réteget akik majd mindenkire mutogatva skandálják "joggal nem lehet elhelyezkedni":)
2016. máj. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

"45. Meg kell szervezni, hogy a főiskolákra a legalacsonyabb társadalmi rétegekből származók kerüljenek be elsősorban, akiknek nem érdekük szakértelmük növelése, csupán a diploma megszerzése." - Boleslaw Bierut, egykori lengyel köztársasági elnök, korábbi MGB és a háború előtti NKVD lengyel ügynökének jegyzeteiből


Ha az az első kérdésed pályaválasztással kapcsolatban, hogy "miből lehet megélni", akkor már ott elvesztetted az egészet. Te nem ügyvéd akarsz lenni, hanem jól keresni akarsz. Mint a legtöbb ember ma.

2016. máj. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!