Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Debreceni...

Mi a véleményetek a Debreceni Egyetemről?

Figyelt kérdés
Főleg a Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kar érdekel, mert ide jelentkeztem. Milyen a közösség és az oktatás?

2016. máj. 28. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

A közösség java borsodiakból áll, akik azt hiszik, hogy ha 100 km-rel odébb járnak egy Debrecen nevű város egyetemére, akkor ők már valami világsztárok, akik egy amcsi tinifilmben főszereplők.

Náluk már csak a másik jelentős rész nagyképűbb, maguk a debreceniek, akik meg teljesen oda vannak az egyetemüktől meg városuktól, mintha lenne hozzá valami közük.

Mert egyébként egy papírzsebkendőt nem adnának az embernek.

Másrészt maga a város, egyetem se valami nagy ász, szóval duplán nem értettem soha a nagy arcot.

2016. máj. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Egyeske: sz@r lehet neked ilyen frusztráltan élni...
2016. máj. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az elsővel egyetértek abban, hogy az én szakomon is rengeteg beképzelt ember van, ennyit még nem láttam egy helyen, azt' nincs is mire, buknak ki folyamatosan...:D Viszont az oktatás szerintem nagyon jó, vannak nagyon jó tanárok, akik a legunalmasabb tárgyat is érdekessé teszik:)
2016. jún. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
64%
Akinek kedves az élete az messziről kerülje a GYFK-t...Böszörményben semmi sincs, az "egyetem" folyosói kongnak az ürességtől, a tanulmányi osztályon egyesek a tűzre valóak. A gyakorló óvodában nem azt látjuk amit órákon hallunk. Ha a közösségi élettől ne várj sokat, mert mint már mondtam NINCS. A kollégiumtól szinten aluli, tehát inkább Debrecenben lakunk albérletben. Ha 8tól kezdődnek az órák (ami nagyon gyakori, hisz nincsenek tekintettel arra, hogy egy faluban van az egyetem és sokan buszoznak) akkor már 7kor a debreceni megállóban kell lenned, ami azt jelenti, hogy lakásodtól függően 5-6 körül kell felkelned miden reggel. Kb ennyi a vélemény róla!
2016. jún. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon egyet értek az 1. és 4. hozzászólóval. Túlzás nélkül állíthatom, hogy nem hallgatóbarát intézmény. A tanulmányin visszaköszön a falusi szájszag. Fülsértően hajtogatják a "Maga" megszólítást, minősíthetetlen hangnemben beszélnek, nem segítőkészek, ügyfélfogadási időben gyakran elérhetetlenek. A tanárok egy része nagyon normális, intelligens, barátságos; de legalább ennyien vannak akik vélhetően lelki betegek, mert embertelenül alázzák a hallgatókat. Miközben azt tanítják, hogy a jó pedagógus ilyet sosem tesz. Ellentmondást halmoznak ellentmondásra ezen a szakon. Mintha maguk a tanárok sem kommunikálnának egymással, (pedig de). A gyakorlat maximálisan ellentmond az elméleti tanulmányoknak. Szinte semmi nem megvalósítható úgy, ahogy az le van írva. Maga az óvónő sem képes rá, de a hallgatótól elvárják, hogy már 1. évben tökéletes szakmai munkát végezzen, ami ugyanakkor elmondásuk szerint lehetetlen. Rengeteg időt, energiát vesz el ez a szak, mert más szakokkal ellentétben itt nem csak tanulsz, hanem rajzot, bábot gyártasz óráról órára, memoritereket, dalokat, kottát tanulsz, gyakorlod a furulyát. Ha bejárós vagy, kegyetlen sors vár rád. 5-5:30 kelés, hogy a 7 órásit elérd. ha azt nem éred el, elfelejtheted, hogy beérj 1. órára. Gyakran nem térül meg a becsülettel és szorgalommal végzett munkád. Gyakorlatilag 3 éven keresztül azt tanítják, hogyan NE nevelj gyereket. Szakmai titkokat, praktikákat alig mutatnak, hogy hogyan kellene csinálni. Mindent ráhúznak arra, hogy légy kreatív, találd ki te magad. A gyakorló óvodában remek példa szolgál arra, mennyire eredménytelen megközelítés ez a 'megmondom, hogy NE, de nem mondom megy hogyan' módszer.


A közösségről mindösszesen annyit: Nők. Akarom mondani, inkább csak csajok. (Tisztelet a kivételnek) Sajnos a hallgatókör miatt tart ott az óvodapedagógus szak megítélése ahol tart. Botrányosan beszélnek, bevallom félnék a gyerekem közelébe engedni a legtöbbjüket. A szabolcsi hatás- ahogyan azt már említették- nagyon érezhető. A legtöbb csajnak akkora arca van, hogy lassan nem látnak ki mögüle.

Aki teheti, messzire elkerüli ezt a főiskolát és szerencsét próbált Pesten, Egerben ha ragaszkodik a szakhoz. Tapasztalat híján ugyan nem állítom, hogy ott bárki jobban jár, de ennél rosszabb biztosan nem lesz.

2016. okt. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

" A tanulmányin visszaköszön a falusi szájszag."


Gratula... ragad rád...

2016. okt. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!