Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angliában milyen lehetöségek...

Angliában milyen lehetöségek vannak magyar pedagògusok számára?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 2. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, ha az adott magyar pedagógus beszél folyékonyan angolul, akkor beadhatja a jelentkezését oda dolgozni.
2016. ápr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nagyon jól beszél angolul, ÉS nem angol szakos tanár, akkor honosítani kell a diplomát, és dolgozhat itt. Ismerős elbeszélése alapján viszont angol tanárnak nem vették fel, arra anyanyelvűt akarnak.


De pl magyarokat angolra tanító tanárnak már el tud helyezkedni.

2016. ápr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ha beszéli a nyelvet valamennyire B1 szintu cambridgi diplomaval rendelkezik, de nem megy épp folyékonyan a nyelv?
2016. ápr. 2. 11:39
 4/10 A kérdező kommentje:
Òvò- és tanitòképzöt végeztem, tehát òvodában és általános iskolában (1-4 osztályban) tanithatnék.
2016. ápr. 2. 11:43
 5/10 anonim ***** válasza:
B1 nem ér semmit..
2016. ápr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És vannak esetleg magyar tannyelvü òvodák/iskolák kint?
2016. ápr. 2. 12:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincsenek.
2016. ápr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ha elég jól megy az angol szinte anyanyelvi szinten, van rá némi esély hogy tanár lehess. Ez attól függ, hogy milyen szakot végeztél. Ha jol tudom egy évet még itt járnod kell suliba, mert a magyar végzettség kevesebbet ér mint az itteni. Ha sikerül elhelyezkedned akkor számíthatsz kb 25fontos órabérre.
2016. ápr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tanítóként végeztem 2007-ben, aztán rögtön kijöttem. Jelenleg az angolom 2 szinttel feljebb van a tiednél. C1-es vagyok. 8.5 éve élek idekinn. Hogy mire elég az angolom? Takarításra, gyári munkára. Azt érzem, hogy még mindig nem tudok angolul. Elvégeztem itt angol tanfolyamokat (Esol, miegymás), jelenleg az érettségi előtt álló szintet végzem...az utolsó vizsga eredményére várok, úgyhogy lehet, hogy már megvan-Ez az functional english level 2...angolokkal vagyok egy osztályban....és még mindig nem tudok angolul. Elvégeztem néhány egyéb tanfolyamot, customer service, business and administration, IT basics, organisation management leading techniques level 2 mindegyikből, elismertek....irodába akarok bejutni...nem elég. Tapasztalat kéne. Beálltam februártól önkéntesnek a helyi citizen advice-hoz mint recepciós és adminisztrátor, munka mellett 7.5 órát nyomok ott is..úgy érzem nem elég...jelentkezgetek melókra, de egyelőre még válasz sincs...

Mindezzel csak az esélytelenségre akarok utalni

Ja és mellesleg most változtattak a minimálbéren. Mostantól csak a 25 év felettiek kapják meg a teljes minimálbért..ez annyit tesz, hogy engem 32 évesként a franc fog alkalmazni, mikor felvehet egy 18 évest, akinek majd csak 25 évesen kell kifizetnie a teljes bért....

És mint kezdő tanár, ne számíts minimálbérnél többre.

Belegondoltál egyébként abba, hogy lehet, hogy felvesznek, de egy nem értett kérdés a gyerekektől és máris kinevetnek a gyerekek? Onnantól kezdve francot nem hallgatnak rád.

Mellesleg tudom, hogy kábé hogy néz ki az óvodai és a kisiskolás oktatás, mert van egy 5.5 évesem, aki már 2. éve iskolás. Kábé az otthoni diploma nem jó semmire, max a wc-be kiakaszthatod. Az enyém egy dobozban van a padláson.

2016. ápr. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Eloszor is koszonom a valaszt. Masodszor pedig igen, eleg sok mindenbe belegondoltam, csak mint ertelmes ember probaltam tajekozodni mielott elvetnem az otletet egybol...
2016. ápr. 12. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!