Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik mennyire nehéz szak?

Melyik mennyire nehéz szak?

Figyelt kérdés

Munkámból adódóan szükségem lenne egy felsőfokú diplomára (mindegy milyen). 3 szakot néztem ki - mellette ugyanúgy tovább dolgozni kell, szóval nem ártana, ha nem lenne túl nehéz, a korlátozott idő miatt:

1. Corvinus kertészmérnöki

2. SZIE állattenyésztő mérnök

3. Nyíregyházi Főiskola Gazdálkodás és menedzsment

Errőségeim közé tartozik a matematikai, de sokat voltam nagyszüleim farmján, szóval képbe vagyok az állatokkal kapcsolatban is. Mindezek ellenére, valamiért a kertészmérnök szimpi jelenleg, de lehet a másik kettővel jobban járnák, mert könyebb lenne nekem? Nincs ellenemre egyik sem, szóval szó sincs róla, hogy nem szeretném valamelyiket.



2016. jún. 8. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
érdemes rákeresned az operatív tantervre :) itt felvan sorolva h milyen tárgyakat lehet tanulni :)
2016. jún. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Hát figyelj, a nyíregyházi főiskola az pontosan arra jó, hogy kb. egy óvodás is elvégzi és szerez egy papírt. Magyarul a célod eléred vele (ha a munkáltatódnak ez elég), de arra számíts, hogy a nyíregyházi főiskolát nem veszik komolyan a munkáltatók. Ezért ha valamikor újra álláskeresővé válnál, semmi hasznod nem származik belőle.


Tehát mérlegelned kell, hogy a könnyen és gyorsan szerezhető asztaltámasztéknak tökéletes papírt választod, vagy egy normális egyetemet a hozzá tartozó nehézségekkel.

2016. jún. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én kertészmérnökire járok a Budai Campusra, ugye ez már SZIE-hez tartozik. Vannak nehéz tárgyak, de összességében nem túl nehéz. Ez is attól függ, milyen szinten akarod elsajátítani a tudást. Ha csak az a cél (én ismerek ilyen embert), hogy végig bugdácsolj, akkor azt is meg lehet tenni, ha valódi tudást szeretnél, akkor nyilván sokat kell tanulni. De a tárgyak többsége érthető. Vannak nagyon jó tanárok, jól magyaráznak, a gyakorlatok többsége is jó, élvezhető is. Ha megy a matek, akkor neked könnyebb lesz, mert vannak tárgyak, amikhez nagyon is jól jön a matektudás. Nekem nem az erősségem, de így is meg tudom csinálni, persze nem ötösre. A biokémiával, biofizikával, biometriával megszenvedtem, ezek nem is sikerültek túl jól, de nem teljesíthetetlenek. Akinek van hozzá érzéke és jó az alap tudása, annak sokkal könnyebb nyilván.


Itt az operatív tanterv:

[link]


Gondolom, te is levelezőre készülsz, én is azon vagyok. Munka mellett a vizsgaidőszak egy horror, de elviselhető.

2016. jún. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Gábor Dénes Főiskola, akármelyik szakja. Kimondva hallottam többektől itt már, hogy csak ezért mentek ők is egyetemre mint te és ez a tuti.
2016. jún. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, a kertészmérnöki már SZIE.

Köszi a válaszokat, jöhetnek még vélemények!

A munkám most elég stabil, szóval tényleg csak a papír miatt kell, mert elvárják. Végül a SZIE kertész mérnök és az NYE gazd. és menedzsment között fogok dönteni, de utóbbi felé hajlok. 1 hetem van eldönteni.

2016. júl. 22. 12:03
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én akkor már az utóbbit választanám. Szerintem könnyebb is mint egy akármilyen mérnöki (értsd: kevesebb a matek) és talán még jobban is hasznosítható.
2016. júl. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!