Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez csalásnak számít? Mit...

Kissné Tahi Erika kérdése:

Ez csalásnak számít? Mit tehetek?!

Figyelt kérdés
A gyerkőcöm 10 éves, 8 osztályos gimnáziumba felvételizett. 72 gyereket vettek fel, a gyerekem a 102. helyen végzett. Nem került be az iskolába és fellebbezéssel sem sikerült bejutnunk. Most tudtam meg, hogy a 103,104, és a 135. helyen álló gyerekeket (nem fellebbezéssel, hanem még a rendes felvételi eljárásban!) felvették! A listán, ha előrébb vagyunk és több a pontunk, ráadásul elsőként írtuk be az intézményt, hogyan lehet, hogy a hátrébb állók bejutottak?! A lista azért van, hogy az alapján, pontszám szerint vegyék fel a sorban állókat! Hogyan kerülhettek be kevesebb ponttal rendelkezők a normális felvételi eljárásban? Ez csalás az intézmény részéről? Hova fordulhatok?!

2016. jún. 10. 23:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel csaltak: tényleg egy ilyen helyre akarod beíratni?????
2016. jún. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%
Lehet a lista csak egy része a felvetelinek, ha jellemző az iskolára ez az eljárás, akkor a felvételi szabályzata is úgy van megírva, hogy a pontszám csak irányadó de nem kötelez és mondjuk a leendő osztályfőnök személyes szimpátiája is dönt akkor meg megmondják neki, hogy az autószerelőjozsi fiát be kell rakni az osztályba, es csá.
2016. jún. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Honnan tudtad meg biztosan, hogy felvették őket? Ez egyébként így élből bűzlik. A legtöbb suliban nyilvánosak az eredmények.
2016. jún. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

1. Honnan tudod? Nem lehet, hogy csak félreértettél valamit (pl. másik tagozatra voltak ilyen rangsorhelyezések)?

2. Az iskola felvételi tájékoztatójában mi volt az erre vonatkozó rész?

3. Sok iskolában vannak kizáró tényezők /ilyen pl a tantárgyi bukás/, amik miatt simán kieshetett a gyerek.

4. Ha tényleg így lenne, ez az iskolának hátrány lenne, szóval nonszensz, hogy ezért büntetnék az iskolát. Az iskola érdeke a legjobbat felvenni.

5. Ha tényleg igazságtalanság történt, biztos vagy benne, hogy ilyen helre akarod járatni a gyereked?


De szerintem az a legtisztább, ha bemész és beszélsz az igazgatóval.

2016. jún. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
A felvételt nem az iskola végzi, hanem egy központ. De nyugodtan rákérdezhetsz az iskolában, vagy az OH-nál, hogy ez hogy történhetett.
2016. jún. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Egyébként én azt gondolom, hogy egy másik tagozatra voltak ilyen rangsorszámú felvettek.

Esetleg a 72 fő 2 tagozat (így is 2 osztály) és a másikon lett felvéve a 135.

2016. jún. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Meg kell nézni, hogy az adott iskolában a felvételi eljárás pontosan hogyan zajlik.

Lehet, hogy más szempontok is számíthatnak sorrendtől függetlenül. Hogy értsd: Létezik olyan felvételi eljárás, hogyha a felvehető kapacitás x fő, akkor annak mondjuk 90%-át felveszik egy adott szempont szerint (pl. sorrend) a másik 10%-át pedig egy más szempont szerint.

Erre vonatkozóan csak az adott intézmény tud szabatos választ adni.

2016. jún. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Itt nincsenek tagozaton, két 36 fős osztályt indítanak általános gimnáziumi szakon. A felvételi tájékoztató egyértelmű, az első 72 olyan gyerek felvétele, akik teljesítették a felvételit. Sikerült az írásbelink, sikerült a szóbelink. Itt nincsenek tárgyi bukások, elit gimnáziumból van szó. A gyerekem kitűnő tanuló. Azért tudom, hogy felvették a gyerekeket, akiket említettem, mert jelenleg még azonos általános iskolába járunk velük és kiderült egy udvari beszélgetés alapján. Olyan gyerek is bejutott, akinek 15 ponttal kevesebbe van, mint az én fiamnak!
2016. jún. 11. 08:26
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Melyik gimnáziumról van szó?
2016. jún. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, az adott gimnaziumban mi a helyzet, de tudtommal az igazgato szabadon donthet 5 ember felvetelerol (pl. versenyeredmenyek miatt).

Nalunk van muveltsegi verseny, amit aki megnyer nyolcadikban gyakorlatilag bekerult.

Pl. Nalunk 74-87 pontnal volt a behivas szobelire (elosztastol fuggoen, a magyar jobban szamitott; 50 pont magyar, 25 matek es 62-tol hivtak be). A verseny 2. helyzete 71 pontot irt es felvettek, pedig noal eljarasban 80 pont (jo szobeli+kituno mellett) volt a legalacsonyabb rangsorszamu felvett.

2016. jún. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!