Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A középszintű angol érettségi...

A középszintű angol érettségi nagyon nehéz?

Figyelt kérdés

Nos, nyelvvizsgám már meg van, áprilisban voltam. De azóta elő sem vettem az angolt, most meg előrehozott érettségit csinálok belőle. Szerdán lesz..elvileg könnyebb mint a nyelvvizsga, elvégre az angol tanár is megmondta, hogy úgy is 5-ös mindenkinek, de azért akkor is félek tőle rendesen. Az írásbelim 86% lett. Utolsó nap utoljára érettségizek az egyik osztállyal, szét vagyunk szórva ugyebár és elvileg minden tanár bent van már a végén...


Nagyon nehéz? Miből áll pontosan, hogy van a felépítése? Tényleg könnyebb, mint a nyelvvizsga?



2016. jún. 12. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Pont az ilyen esetek miatt tiltanám be az előrehozott érettségit...

A szóbeli része éppenséggel kb. olyan nehéz, mint a középszintű. Három része van: 1. három rövid kérdés 2. szituáció 3. önálló témakifejtés kép(ek) alapján

2016. jún. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1. rész- 3 témakörből különböző kérdések

2.rész- szituáció

3.rész- kép leírás

Szerintem egyáltalán nem nehéz,de attól függ nyilván,hogy mennyire tudsz angolul,de 86% lett az írásbelid szóval rosszul nem mehet. Attól függ melyik nyelvvizsgához hasonlítod,de véleményem szerint sokkal könnyebb.

2016. jún. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Origón voltam, de eddig kb mindenki azt mondta, hogy nem kell tőle félni, mert jóval könnyebb az egész érettségi, mint egy szóbeli/írásbeli nyelvvizsga...meg elvileg ez B1 szint, a középszintű nyelvvizsga meg B2.
2016. jún. 12. 22:58
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én euro-n voltam ott 86%-ot értem el az érettségim pedig 100% lett (még jön hozzá a szóbeli) szóval igen szerintem is nehezebb egy nyelvvizsga,mind az írásbeli,mind a szóbeli része. Menni fog nyugi! Sok sikert. (#2 voltam)
2016. jún. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És tényleg ilyen képösszehasonlítós dolog van? Egy csaj azt mondta, hogy a tanára mondta, hogy csak meg van adva 2 téma cím, aztán választani kell...meg ugye megvannak adva ott is a szempontok, hogy mire kell kitérni(témakifejtésnél)?
2016. jún. 13. 12:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A 2 téma, amiből választani lehet, nem angol, hanem a többi nyelv. Nyugi, ha van nyelvvzsgád, ez már nem lesz semmi. Elröpül az a pár perc.
2016. jún. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz? Olyan könnyű hogy hihetetlen, ettől könnyebb már nem is lehetne. Aki egy normális nyelvvizsgát megcsinált előtte, annak nem szabadna hogy ez gondot okozzon. Nagyon alap dolgokat kérdeznek (étkezés, utazás, szabadidő, városi és falusi élet) szóval semmi extra. Nem is várják el hogy sok igeidőt használj, meg különleges kifejezéseket. Egy a lényeg hogy folyamatosan, viszonylag változatosabb szókincsel (tehát ne mindenre azt mond hogy yes, no, good, bad) és nagyobb nyelvtani hibák nélkül beszélj. Saját tanárod vizsgáztat szóval semmi para nincsen, nagyon rendesek szoktak lenni, mindenkinek magas pontot adnak. (Még annak is akik egyébként nem érdemelnék meg). A felépítését már előttem elmondták. Egy dologgal kiegészíteném. Nem kell nagyon belemerülni a témákba/kérdésekbe. Csak frappánsan, röviden, de szépen összefoglalva a lényeget. Ne kezdj bele olyanba amit nem tudsz. Csak a biztosra menj. Nem lesz gond. Drukkolok!
2016. jún. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos volt a tanárunk, mindenkinek 100%-ot adott a szóbelire, így 88%-os lett.:) Félni nem volt időm, mert délután előrébb csúszott az egész, jó, hogy korábban mentem, csak akik épp előttem voltak, azok nem voltak ott, így rögtön én következtem...na de legalább túl vagyunk rajta. Hirtelen kedvet kaptam a többi érettségihez..:D
2016. jún. 15. 17:59
 9/11 afer válasza:

A 2017-es angol középszintű érettségi nem volt könnyű. Természetesen, akinek középfokú vizsgája már van, az meg tudta oldani, de azok a szakgimnáziumba járó diákok, akik mondjuk kereskedőnek tanulnak és nem egy csúcsképességekkel rendelkeznek nyelvi téren, azoknak ez bizony rohadtul nehéz lehetett. Vagy tévedek, és a szakgimiseknek nem ugyanaz a feladatsoruk? Azért nézzétek és olvassátok. Ezek a kérdések nem alapfokú szintnek felelnek meg.

[link]

2018. máj. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Az Origo a Korona BT előre megrendezett "bohóc" nyelvvizsgája. Nekik nem a tudás számít, aki ad az kap. Ez a vizsga államilag ugyan elfogadott, de nem sok egyetem által támogatott vizsga, külföldi munkavállalás esetén el sem fogadják. Az egyetemi felvételihez a BME és az ECL nyelvvizsgákat ajánlom, mert ezek a legismertebbek, legelfogadottabbak és ezeket fogadják el a legtöbb magyar és külföldi munkahelyen.
2018. dec. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!