Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más középiskolás osztályoknál...

Más középiskolás osztályoknál is jellemző volt hogy a jó tanulók ki buktak az egyetemről?

Figyelt kérdés

2013 ban végeztem egy gimnáziumban. Végig 2-3 voltam mindenből. De érettségire ráhajtottam, és fölvettek egy elég jó mérnöki szakra( ahol lassan már végzek) ÉS szinte az összes gimnáziumban 2-3 jegyeket kapó osztálytársam jól áll az egyetemmel.

Viszont akik végig kitűnőek voltak azok ott hagyták az egyetemet. vagy szakmát tanulnak, vagy olyan helyen dolgoznak amihez nem kell szakma. (pl: volt osztálytársam, oktv versenyekre járt, már általánosban szerzett nyelvvizsgát... most postásként dolgozik)

Persze van 1-2 kivétel.


2016. jún. 16. 11:18
 1/3 A kérdező kommentje:

rosszul fogalmaztam.

"végig kitűnőek" helyett, inkább "4-5 jegyeket kaptak"

2016. jún. 16. 11:22
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én osztályomban nem volt jellemző. Az én osztályomban a 4-es, 5-ös tanulók voltak többségben, a 2-es, 3-asokról annyit tudok, hogy nem is nagyon akartak felsőoktatásba menni.


Abban is biztos vagyok, hogy a te osztályod esetében sincs korreláció a két adat között, mindössze így alakult.

2016. jún. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem simán lehet korreláció. Én az Apáczaiba jártam, ahol elvileg csak viszonylag okos emberek tanulnak, mégis fel tudnék sorolni 7-8 embert, akik vagy kibuktak, vagy maguktól otthagyták a szakot. Ennek szerintem egyszerűen az az oka, hogy túlságosan sokat képzelnek magukról, mert ők "zseniképzőbe" jártak, és azt hiszik, hogy ha semmit nem csinálnak, az egyetemen is ugyan úgy működni fog, mint gimiben. Egyiknek sem az eszével volt a baj, nyugodtan tudták volna teljesíteni a követelményeket, csak kib*szott lusták voltak.

Egyébként azóta mindegyikük újrajelentkezett, és már msc-re jár, vagy éppen diplomázik.

2016. jún. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!