Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz elvégezni egy...

Mennyire nehéz elvégezni egy anglisztika szakot?

Figyelt kérdés

2016. jún. 17. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan nagyon, kicsit.


Sosem értem az ilyen kérdéseket, hogy mégis hogyan kellene válaszolni rájuk, hogy valamennyire informatív is legyen.

2016. jún. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Anglisztikás vagyok, most végeztem az első évemmel, 4.5ös átlaggal. Amit tudok mondani róla, hogy nagyon fontos hogy amikor odakerülsz, már nagyon jól tudj angolul mert úgy lesznek az óráid. Szerintem kell józan ész is hozzá, mint mindenhez, valamint fontos a helyesírás minden tárgynál és hogy megérts különféle témákat is. Nekem például voltak óráim emberi klónozásról vagy geoengineeringről, esetleg halálbüntetésről kell esszéket írni. Nem nehéz elvégezni, de hogy jó is legyél, ahhoz elég sokrétű tudás és érdeklődés kell. Az alapvizsga első év végén nagyon nehéz, kb 15 embernek sikerült az 50-ből, de akinek van józan esze az angolhoz, érdeklődik az iránt hogy minél jobb legyen és beleássa magát, annak érdemes elkezdenie. Van történelem és irodalom is, nem nehezek a tárgyak de egyszerű kiperegni, hogy ha nincs tényleges nyelvtudása és kommunikációs képessége az embernek. Sok sikert ha belevágnál!
2016. jún. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első félév még laza volt, azt szerettem.

A második félév már annyira nem jött be. Annyi fölösleges baromságot kell teljesíteni, hogy az nem igaz. Na meg az Academic English 1-t, az nem piskóta...

A mostani, harmadik félévem már elégge nyögvenyelősen telt, beleuntam az egészbe és jól meg is utáltam. Motiváció nulla. 15 vizsga, kettőből rendszeresen 49 meg 50 százalékokkal húznak meg. Nevetséges. De hát nincs pénz, szórni kell a hallgatókat, vagy átpakolni mindenkit fizetősre, hálisten amúgy is megemelték az átlaghatárt.

Hogy az elkövetkezendő másfél évet hogy fogom teljesíteni, lövésem sincs. Kedvem lenne inkább felakasztani magam.

2019. jan. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Melyik egyetemen ennyire

nehéz az anglisztika ?

2019. febr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!