Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A felvételi ponthatárok...

Rionen kérdése:

A felvételi ponthatárok mindenképpen emelkednek évről évre? Az nem lehetséges, hogy egyik évről ( 267) a másikra (300) emelkedtek 33 pontot és a következő éveben kicsit visszaesnek pl: 290-re?

Figyelt kérdés
Tudom, a csalfa, vak remény...

2016. jún. 17. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:

A ponthatárok attól függnek, hogy az adott felvételi időszakban hányan és milyen pontszámokkal jelölik meg az adott szakot, illetve azok közül hányan nyernek máshová felvételt (amit előrébb jelöltek). Remek példa erre az én szakom, 2013-ban kb 390 volt a ponthatár, 2014-ben 419, míg tavaly csak 338.

Persze ilyen nagyobb karokon, mint orvosi, meg mérnökök, gazdász képzések, ahová mindig kb ugyanannyian jelentkeznek, ott várható emelkedés, mert érvől évre több felvételi ponttal indulnak a diákok (nagy átlagban).

2016. jún. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Persze, hogy vissza is eshet, ez milyen hülye kérdés? Ha éppen egy könnyebb feladatot sikerült összeállítani adott évben, akkor alacsonyabb, ha meg nehezebbet, magasabb lesz nagy valószínűséggel. Vagy úgy gondoltad, hogy 10 év múlva mindenhova 500 pont fog kelleni? Utána meg 510, pedig 500 a maximum? Ez nem infláció...
2016. jún. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves második. Azok a szakok amiket én néztem x évre visszamenőleg mind emelkedtek. Nem infláció, de mivel egyre kevesebb pénz van a felsőoktatásban ezért egyre kisebb a fel vevendők száma, így egyre magasabb a ponthatár. Amúgy ahány plusz bemeneti pontlehetőség van (OKJ-s képzés, fene tudja még mi, emelkedik a szint) De ha szerinted is csökkenhet, az számomra jó hír:D
2016. jún. 17. 15:59
 4/4 anonim ***** válasza:
A keretszámok fent vannak a felvin, meg tudod nézni, hogy csökkentek-e az idén a tavalyihoz képest. A pontszámítás meg mindenkinek ugyanaz.
2016. jún. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!