Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi kiiratkozás, másik...

Egyetemi kiiratkozás, másik szakra jelentkezés? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ez volt az első évem az egyetemen, de nem azt kaptam a szaktól, amit vártam, így ott hagynám, és másik után néznék. Államin voltam eddig. Az első félévet teljesítettem, de a másodikat már nem (egy ideig bementem a vizsgákra, de aztán, mikor végleg eldöntöttem, hogy nem itt folytatom, úgy gondoltam, nincs sok értelme beleszakadni a tanulásba).

1. Ugye nem kell visszafizetni a képzés árát? (Annyi mindent olvastam már, de az lenne logikus, ha nem kéne fizetni, hiszen 12 félévem lenne.)

A felvi.hu-n ezt írták, remélem, jól értelmezem: ,,Így álláspontunk szerint Önnek a szakváltás esetén nem kell visszafizetnie az állami ösztöndíj 50%-ának megfelelő összeget, amennyiben a felvételi eljárás útján történő szakváltás az oklevél szerzése nélkül befejezett felsőoktatási képzést követő egy éven belül teljesített beiratkozással megvalósul."

2. Milyen dokumentumok kellenek a kiiratkozáshoz?

Az őszi félévemet már passzívra állítottam, de elvileg a tanulmányi osztályra is le kell adni valami kérvényt. Azt honnan tudnám beszerezni?

3. Nem kapcsolódik szorosan a témához, de jövőre jelentkeznék egy szeptemberben induló egyetemi képzésre. Akkor ugyanúgy az érettségivel megszerzett pontjaimat, a bizonyítványt és a nyelvvizsgát veszik számításba? (2015-ben érettségiztem.)

Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. jún. 17. 20:32
 1/4 A kérdező kommentje:

És ha most ősszel és jövő tavasszal még nem iratkozom ki, hanem csak passzív vagyok, akkor attól még a diákigazolványom felmatricáztathatom?

Illetve, ha valóban kiiratkozom, de jövőre még nem tudok másik egyetemet kezdeni (mert nem hirdették meg a pótfelvételikor), akkor nem lesz érvényes diákigazolványom?

2016. jún. 17. 20:36
 2/4 A kérdező kommentje:
(A diákigazolvánnyal kapcsolatos kérdésem semmis, mert közben utánanéztem a dolgoknak, és mivel ha egyetemre nem tudnék menni ősszel, OKJ-s képzésre jelentkeznék, az pedig biztosít diákigazolványt.)
2016. jún. 17. 20:50
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Szerintem (én legalábbis úgy értelmezem), hogy már be kellett volna adnod a jelentkezést és most 2016 szeptemberében egy beiratkozás után megkezdeni azt, ahhoz, hogy ne kelljen kifizetned a 2015/2016-ban felhasznált 1 évedet.. Nem hiszem, hogy ez a szabály lehetőséget ad arra, hogy közben tarts 1 évnyi szünetet...


2. ezt az egyetemed tanulmányi osztályán tudják megválaszolni.. Nálunk asszem neptun-os kérvényt kell előbb kitölteni, majd személyesen kiiratkozni, de ez egyetem/kar függő lehet.. Sztem be kell menned.


3. kérdésedre a válasz: igen.


4. ha most nem iratkozol ki, csak passzív leszel, akkor:

- valszeg bukod a kijelentkezési kedvezményt (amit jelentkezés híjján sztem egyébként is elbuktál)

- passzívon asszem nem matricázhatsz, pont mert passzív

De ne légy ennyire ingyenélő...

2016. jún. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Bár van, ami még mindig nem egészen világos. Bennem is azért merült fel, hogy van még esélyem a ,,nemfizetésre", mert a felsőoktatási képzést most, júniusban fejezném be, és a másik egyetemre való jelentkezés megtörténne egy éven belül, hiszen ha máskor nem, jövő februárban beadnám a jelentkezésem.

A TO-nak mindenképp írok, remélem, nem szívom meg nagyon.

És azért azt nem hiszem, hogy az ,,ingyenélés" itt kezdődne, egyszerűen csak nem mindegy, hogy egy pesti út oda-vissza 10000 Ft-omba kerül, vagy csak 5000-be. (Tekintve, hogy vidéken élek.)

2016. jún. 22. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!