Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostanhallgatók és orvosok!...

Orvostanhallgatók és orvosok! Mi a tapasztalatotok, véleményetek arról az egyetemről ahová jártok/jártatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még van időm eldönteni, hogy "mi leszek, ha nagy leszek", de azt már most is tudom, hogy nagyon szeretem a biológiát és a kémiát (fizikával hadilábon állok...)és ez alapján már nézegettem néhány egyetemi szakot. Az orvosi nagyon megtetszett, mivel a jövőben szeretnék segíteni az embereken.

Budapesten lakok, ezért logikus lenne a SOTE-t választani, de már láttam (itt a gyakori kérdéseken is), hogy vannak hátrányai a vidéki egyetemekhez képest (pl.: távol vannak az órák helyszínei és ezért sokszor nehezen lehet odaérni az órára).

Szóval érdekelne mindenki véleménye a saját egyetemével kapcsolatban.

FONTOS! Kérlek titeket ne alakuljon ki az a toroktépés ami néhány ilyen jellegű kérdés alatt (SOTE vagy vidék a jobb, könnyebb?)

Köszi :)

16/L



2016. jún. 18. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

SOTE esetén fent nevezett okot se nevezném nagyon hátránynak. Egyenlőre csak az első 3 évről tudok nyilatkozni.

Az órák helyszínei elég közel vannak egymáshoz, tehát nem kell sokat utaznod majd. Az előadások és gyakorlatok 90% az EOK-ban és a NET-ben van, illetve az anatómia intézetben amik egymástól kevesebb mint egy metró állomásra vannak.


Tapasztalatom és véleményem:

Sokat kell tanulni, de jó egyetem a SOTE legtöbb épület pedig vagy már fel van újítva (EOK) vagy most újítják fel (NET, Patológia intézet, 2. sz Belgyógy).

2016. jún. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Jöhetnek még! :)

2016. jún. 18. 21:41
 3/10 hyker1811 ***** válasza:
59%
Hú, nekem az egyik ismerősöm nővére a SOTE-n van és mondta, hogy ilyen 19 vizsgái vannak egy vizsgaidőszakban (nekem például informatikuson csak 7). Mondta, hogy ott nagyon megy a hajtás, egész évben, szóval le a kalappal mindenki előtt aki ott tanul.
2016. jún. 19. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a POTE-ra járok és nagyon szeretem. Budapesti vagyok, meglett volna a pontom a SOTE-ra is, de el akartam kerülni azt az idegtépést, ami várható lett volna ezen az egyetemen(néhány ismerősöm jár oda és elég hajmeresztő dolgokat tudnak mesélni...ehhez hasonlóakkal egyelőre nem találkoztam Pécsett, hál' istennek)

POTE-ról annyit tudok mondani, hogy elég hallgatóbarát és jól szervezett az oktatás. A tanárok nagy többsége segítőkész és mindannyiuk remekül felkészült. Az előadások nagy részével is meg vagyok elégedve, 80%-ban érdemes beülni rájuk mert rengeteget adnak a vizsgára való felkészülésben.

Ingázni nálunk nem nagyon kell, hiszen Pécs maga is egy kisebb város, valamint eléggé egy városrészbe vannak betömörítve az épületek.

Igazából nem tudom, mit írhatnék még...ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan :)

2016. jún. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok. :)

Lenne még két kérdés, ami érdekelne:

Az évfolyamokat csoportokra bontják? Ha igen éltérnek az egyes csoportok valamiben (pl.: tankönyvek, tanárok, számonkérések)?

2016. jún. 23. 13:38
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

SOTE:

2 évfolyam fél van. Régebben az egyik évfolyam félnek nehezebb volt az anat másiknak az élettan. Tankönyvek kb. ugyanazok voltak.

Amennyire tudom tavaly egyesítették a 2 élettan intézetet (vagyis most már mindenkinek sokkal nehezebb) idén pedig az anat intézetet is.


Az évfolyam 2é van bontva ezt tovább bontják 4-4 (összesen 8) "betűre" - A-H - ezt pedig további 3 gyakorlati csoportra.

3 évtől pedig nincs jelentősége ezeknek mert mindent úgy veszel fel ahogy szeretnél.

2016. jún. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Akkor mindegy, hogy melyik csoportba kerül az ember.
2016. jún. 24. 15:39
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Olyan vicces, hogy ha megkérdezik, akkor mindenki a polkorrekt "mind a 4 orvosi kiváló" dumát szajkózza, de a kommentek tartalma alapján a többség qgyon nem így gondolja.

"Sokat kell tanulni, jó egyetem a SOTE"

Mert ugye ez csak a SOTE-ra igaz a 4-ből.

"Megy a hajtás egész évben, szóval le a kalappal mindenki előtt aki ott tanul"

A vidékiek előtt akkor miért nem? Szerinted ott nincsenek olyan számonkérések, nem nagy a hajtás? Nem értem, hogyha az egyik előtt (ki lett emelve külön a SOTE) le a kalappal, akkor a másik előtt miért nem. Az orvosi pont az az egyetem, ami mindegyik városban ugyanolyan színvonalas, és ugyanolyan értékes diplomát ad... legalábbis szerintem.

2016. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

Na megint egy vidéki hallgató, aki nem tud hova lenni a kisebbrendűségi érzésével és mindenképp keresi az önigazolást a gyakorin, hogy "pedig én is legalább olyan jó helyen tanulok".


Senki nem szólt egy rossz szót se, de már kezd unalmas lenni, hogy vidéki orvosok ott is a sértegetést és "lenézést" vélik feltételezni ahol nagyon nem kéne.

2016. szept. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5%

Bár gondolom jogászoknál ugyanez megy csak épp ELTE-PPKE-KRE-vidéki egyetemek között...


Csak ugye tudjuk, hogy nem úgy van az.

2016. szept. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!