Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételinél ha két jelentkező...

Felvételinél ha két jelentkezőnek ugyanannyi pontja van, a szakon már csak egy hely van, de az egyikük első helyen jelölte meg, a másik másodiknak (első helyre nem vették fel), akkor melyiket veszik fel? Azt, aki első helyen jelölte meg a szakot?

Figyelt kérdés
2016. jún. 29. 20:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, vagy mindkettőt felveszik, vagy egyiket se.
2016. jún. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy hányadik helyen jelölted meg a szakot, nem jelent előnyt vagy hátrányt. A felvételi pontszámod dönt. Ha maximum 50 főt vesznek fel, de az 50. és az 51. embernek ugyanannyi pontja van, akkor 49 embert fognak felvenni, és a 49. személy pontszáma lesz a ponthatár.
2016. jún. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még egy kérdés: Miért kell sorrendben leadni a jelentkezést és ha mind a három helyre felvettek, akkor az első helyen kívül a többi érvénytelen. Miért nem dönthetem el, hogy ilyenkor melyik helyen szeretnék tanulni?
2016. jún. 29. 20:59
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Ha a szakon kevés a hely, akkor növelik a felvételi ponthatárt. Éppen ez a lényege a ponthatárnak: az alapján határozzák meg, hogy hányan jelentkeztek, milyen eredménnyel, és hány hely van.


Ha pont az az 1 ember nem fér be x ponttal, akkor x+1 lesz a ponthatár. Ez persze jelentheti azt is, hogy már nem csak az az 1 ember esik ki, hanem több is (akiknek ugyanúgy x pontjuk volt), de ők így jártak.


Annak semmi jelentősége nincs ebben a kérdésben, hogy hányadik helyen jelölted meg. Csak annyiban számít, hogy akit felvettek az általa bejelölt 1. helyre, azt az alatta lévőkre már nem veszik fel semmiképp.

2016. jún. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert gondolj már bele, mi alapján tudnák meghúzni a ponthatárt, ha utána a listában szereplő felvett emberek fele mégsem oda járna, hanem egy másik szakot választana? Szóval akkor nem lenne betöltve a keretszám sehol, nem lehetne kalkulálni a ponthatárokat sem...
2016. jún. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem dönthetem el, hogy ilyenkor melyik helyen szeretnék tanulni?"


Pont azért, mert a pontszámítás algoritmusába már bele van számítva, hogy ha felvesznek 1. helyre, akkor a többi helyen veled már nem kell kalkulálni.


Csak gondolj bele, ha lehetne utólag válogatni, akkor mindenkivel az összes helyen számolni kellene, ami miatt magasabbak lennének a ponthatárok, és végül a felvett embereknek csak töredéke menne egy adott helyre.

2016. jún. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
89%

"Köszönöm! Még egy kérdés: Miért kell sorrendben leadni a jelentkezést és ha mind a három helyre felvettek, akkor az első helyen kívül a többi érvénytelen. Miért nem dönthetem el, hogy ilyenkor melyik helyen szeretnék tanulni?"


Eldöntheted. A megfelelő sorrenddel... Pont erre való. Szerintem ennyi ésszel ne menj egyetemre.

2016. jún. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs hogy mindhárom helyre felvesznek. Az első helyre vesznek fel, ahova elég a pontod.
2016. jún. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem dönthetem el, hogy ilyenkor melyik helyen szeretnék tanulni?"


- Éppen ezt döntöd el a sorrenddel.

Egyébként önkényes döntések alapján nem lehet ponthatár meghatározni.

2016. jún. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Úgy tudom az USA-ban ha több helyre nyersz felvételt, akkor eldöntheted melyiken szeretnél tanulni, mert pl. én szívesen tanulnok az MIT-n, Harvardon és Caltechen is.
2016. jún. 29. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!