Nehéz a 9. osztály?

Figyelt kérdés
Egy kozepes/eros gimnázumban. Mennyivel kell tobbet tanulni, mint általánosban?

2016. jún. 30. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen általánosba jártál. Én erős általánosból mentem erős gimibe. Kb ugyanannyi erőfeszítést igénylt.

Szerintem nem volt vészes az egész, egyedül azzal lehet baj, hogy új környezet, amibe bele kell rázódni.

2016. jún. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

szerintem nem nehéz

én erős általánosból mentem egy közepes/jó gimnáziumba

napi 10 perc tanulással voltam 4-es 5-ös mindenből

2016. jún. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt még kevés az új dolog és azok is viszonylag könnyűek, tehát nem kell tőle félni. Illeszkedj be, legyél nyitott és jól fogod magad érezni a következő néhány évben, érettségiig. :)
2016. jún. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj... Attól függ, hogy nézzük. Ha nyolcadikhoz képest nézzük, akkor szerintem azért nem könnyű. Nem is az, hogy többet kell tanuljál. Hanem nehéz volt nekem speciel hozzászokni, hogy attól, mert a tanár nem mondta, hogy meg kell tanulni ettől eddig, attól még meg kell tanulni, és vissza is kérheti az anyagot. Tehát gimiben már nem tolják az orrod elé, hogy itt meg itt jelöld ki ezt az öt sort, itt meg itt pedig ezt a hármat, és ebből fogsz felelni. Ebbe bele kell rázódni. Utólag én azt mondom, hogy kilencedikben tuti,hogy nem görcsöltem volna rá egy rajz tz-re, vagy egy földrajz dogára... Helyette inkább ismerkedtem volna az osztálytársaimmal,és élveztem volna, hogy gimis vagyok. Bizony volt olyan, hogy éjszaka még földrajz témákat írogattam ki a másnapi dogára, de utólag már tudom, hogy egy hármas bőőőőven elég lett volna, és még ki is aludtam volna magam. Azokra a tantárgyakra koncentrálj inkább, amikkel sejted, hogy később is szívesen foglalkoznál! Az szerintem nagyon fontos, hogy ki hogyan osztja be a tanulni valót. Ezzel még most is vannak gondjaim például. Ha mondjuk tudod, hogy töri tz lesz egy hét múlva (fogod tudni), akkor kezdj el egy héttel előtte rákészülni. Minden nap tanulsz egy-másfél órát rá, és olyan ötöst írsz belőle, hogy megszólal :D viszont ha utolsó napra hagyod... az úgy már nem pálya. Összességében tehát a nyolcadikhoz képest nehezebb persze, de később nehezebb lesz. Élvezd ki, hogy gimis vagy, ismerkedj az osztálytársaiddal, és azokat vedd igazán komolyan a tantárgyak közül, amik tényleg fontosak. :) Ha van kérdésed, nyugodtan tedd fel még azt is !
2016. jún. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem a 11. volt úgymond a legvészesebb.
2016. jún. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez személyfüggő, hogy kinek menyit kell tanulni. Persze az általános iskolától is függ. Ha ott rendesen tanultál akkor semmi baj nem lesz a 9.-kel sem. Ha gimibe mész akkor főleg. A szakközépben már ekkor elkezdik tanítani a szakmai tárgyakat, amire egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek, szóval inkább azokat kell tanulni, mert azok még is csak eltérnek az alap tárgyaktól. Számomra a 12. volt a legnehezebb, de végül is az is már csak a 4 év átismétlése. Nekem a 10. volt a legjobb. :)
2016. júl. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia ! Bár én szakközépbe járok de ami nehéz volt az az új osztály és új tanárok mire megismeritek a tanárokat kinek mi a rigolyája mit kér számon az a leghúzósabb de egy év és már minden oké :) sok sikert
2016. júl. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!