Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 10. osztály után nyáron...

10. osztály után nyáron iskolaváltás? (Bonyolult)

Figyelt kérdés

Helló. Most fejeztem be a 10. osztályt, és lakóhely változás miatt iskolát szeretnék váltani. Viszont én most nyár elején már megyek az új lakhelyemre, ami a mostanitól 300 km-re van, és nemigen tudok visszajönni ha személyesen is meg kell jelennem. Szóval a kérdéseim a következők:

- Kötelező megjelennem abban az iskolában, ahol kiíratkozom, vagy szülőnek elég ha bemegy, vagy elég ha kérvényt írok?

- Először az új iskolát kell megvárni hogy felvettek?

- Ha ugyanolyan szakra meg ugyanúgy gimnáziumba megyek, lehetséges hogy kell vizsgát írnom?

- Az a vizsga nehéz? :o

- Mit és hogyan kell írni, ha kérvényt írok?


Előre is köszönöm a válaszokat. Próbáltam én google-on is nézni, de bízom benne hogy itt pontosabb válaszokat kapok! :)



2016. júl. 2. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha tanköteles vagy, csakis az új iskola befogadó nyilatkozatával iratkozhatsz ki. Hogy kell-e személyes megjelenés a kiiratkozéshoz, az ne mi tudjuk jobban, ha Te legalább két éve odajérsz. Érdeklődj ott.

Az esetleges különbözeti vizsgáról, vagy a beiratkozás bérmilyen feltételeiről (pl. kérvény) meg az új gimnázium tud nyilatkozni.

2016. júl. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyanezeket a kérdéseket egyszerűbb, ha felteszed a jelenlegi iskoládban a gazdaságis néniknek, és ők mindent szépen el fognak mondani.
2016. júl. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De nem tudok odamenni ez a lényeg. Írjak nekik e-mailt? Nem nagyon tudok szépen fogalmazni..:(
2016. júl. 2. 18:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert talán amisok, hogy nincs telefonjuk? Akkor engedj el egy postagalambot.

Nem értem, mi miért tudnánk okosabbat mondani.

2016. júl. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ha tanköteles vagy, csakis az új iskola befogadó nyilatkozatával iratkozhatsz ki"


Ez hol van leírva?


Az új iskolába beiratkozol és ők értesítik a régi iskolád, hogy átiratkoztál. Ha ugyanazokat a tárgyakat ugyan olyan szinten tanulod, akkor nem kell vizsgázni.

Minél előbb intézd a dolgaidat, hogy az új iskolád tudjon könyvet rendelni, a régi pedig visszamondani.

2016. júl. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5: tanárként láttam pár ilyet. Arról van szó, hogy egy tanköteles tanulónak tanulnia kell valahol. Be lehet iratkozni bérhova, de szülői kérésre nem fogják megszűntetni a jogviszonyt, ha még tanköteles, és nincs befogadó nyilatkozat, vagyis nem iratkozott be máshova.
2016. júl. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!