Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért megy a mai világban...

Miért megy a mai világban bárki is orvosnak? (Elsősorban orvosira felvételizők, medikusok és orvosok válasza érdekel. )

Figyelt kérdés
A kérdés nem provokáció! Egyre inkább azt a tendenciát látom, hogy a betegek és a hozzátartozók a legminimálisabb (!) tiszteletet sem adják meg az orvosnak -mielőtt letámadtok, itt arra a tiszteletre gondolok, amit bármelyik szakma képviselője megérdemel, akár ács, akár kőműves, akár tanár, akár éppen orvos. Pl első körben minden esetben én a magázódnék, és mondjuk hálapénzt nem adnék, de az orvosnak és az ügyvédnek is megadnám szóban az alapvető tiszteletet. Ehhez képest lassan az lesz a megszólítás, hogy "Lábhoz, doki!".

2016. júl. 5. 17:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

Ez a személyes véleményed ahogy látom.

Én úgy tapasztalom, hogy kellő tiszteletet kapnak, persze kivétel akadhat, de ritka.


Amúgy miért választják?

Nem a tiszteletért csinálják hanem, mert szeretik, érdekli Őket, pénzért.

2016. júl. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem igaz, hogy pénzért. Nem mindig. Találkoztam sok orvossal, igaz, sok volt, aki pénzért, de sok volt, aki a segíteni akarásért választotta ezt a hivatást. Na ŐK érdemelnék meg a tiszteletet szerintem. És itt nem lehet általánosítani, hogy az orvosok így, meg az orvosok úgy. Ez emberfüggő. Aki egy pénzhajhász kis kcsg, és lenézi a beteget, az nem érdemel tiszteletet, de aki nem anyagi okokból nem orvosnak, és szívvel-lélekkel csinálja, szerintem megérdemli a tiszteletet.
2016. júl. 5. 17:50
 3/22 anonim ***** válasza:
28%
A tisztelet, amit kapsz, nem automatikus. Ki kell érdemelni. Akkor is, ha orvos vagy, és akkor is, ha tanár vagy kőműves. Azzal beszélnek tisztelettel, aki megérdemli. Ha téged valaki megsértett, akkor végezz önvizsgálatot!
2016. júl. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
aki nem anyagi okokból ment orvosnak
2016. júl. 5. 17:51
 5/22 A kérdező kommentje:
Olvasd el a kommentemet.... -.-" Ugyanezt írtam. Viszont a mai világban bármennyire is jólelkű egy orvos, a pénzsóvár kollégák miatt vele is úgy bánnak a betegek, hogy "lábhoz, doki" (lassan ez lesz)
2016. júl. 5. 17:52
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó a kérdés.

Engem leginkább két dolog motivál, az első az maga a tudásszomj.

Egyszerűen érdekelt mindig is, hogy működnek a legalapvetőbb funkcióink, milyen összehangolt, szerteágazó és egyben rendkívül bonyolult szerkezet is az emberi test. Hiszen, rengeteg dolgot még ma sem ismerünk/tudunk.

Mindig is szerettem volna, ha én magam is tudok elemezni egy EKG görbét, egy laborleletet, ha én is el tudom végezni a fizikális vizsgálatokat. Egyszerűen minden.


A második ok pedig, elég közhelyes, de valóban a segíteni akarás. Én kevesebb szebb dolgot tudok annál elképzelni, mint amikor egy sikeres reanimáció után visszatér a szinuszritmus, vagy mint amikor a rohammentővel időben és sikeresen be tudjuk szállítani a kórházba a beteget. Aki természetesen, ennek köszönhetően meggyógyul/átvészeli az életveszélyt.

Továbbá az egyik legszebb dolog mikor bárki kérdez valamit az egészségével/eredményével kapcsolatban, és te jó választ tudsz neki adni, amivel meggyógyítod. Netán, egy kilátástalan helyzetbe(esetlegesen egy gyógyíthatatlan betegségnél) megnyugvást, hitet, és segítséget tudsz adni.


Hát remélem sikerült összefoglalnom.

Telenfonról írok, az esetleg hibákért elnézést.(Helyesírás stb.)


Egy (most már) másodéves medikus.

2016. júl. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a rész nem igaz. Jó orvosok mindig voltak és lesznek is, és az emberek meg is becsülik őket. Kapásból tudok tizet mondani, aki az ismeretségi körömben nagy tiszteletnek örvend. Fiatal és idősebb is van közöttük. Ezért az elismerésért meg kell dolgozni, de nem lehetetlen. Nem értem, hogy ha te kivétel vagy, akkor mi a probléma? Nem szeretnek eléggé? Vagy harcolnod kell mások elismeréséért és szerinted ez nem éri meg? Mert ha egyetértesz velem, akkor azzal is egyetértesz, hogy senkinek nem kell bizalmat és tiszteletet szavazni, amíg nem bizonyít. Akkor meg hol a gond? Bizonyítod, hogy rátermett vagy és empatikus és kész.
2016. júl. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Édes szívem, egyébként dolgoztam kórházban .... Hazugság, amit írsz és pont. Erre gondolok: "Azzal beszélnek tisztelettel, aki megérdemli" . Tudok olyan orvosról, aki egy tündér, de a beteg mindenféle arab, c-g-ny g_c_nek lehordta műtét után, holott semmit se ártott neki, csak részt vett az operációban.
2016. júl. 5. 17:55
 9/22 A kérdező kommentje:
7-es, te nagyon csúnyán félreértettél. Milyen alapon kérsz, hogy bizonyítsak?! Nem is vagyok orvos, sem orvostanhallgató. Más minőségben dolgoztam kórházban. Egyszerűen csak azt látom, hogy a rossz tapasztalatok miatt hiába kedves egy orvos, lassan a jó lelkű orvosokkal is úgy bánnak a betegek, mintha valami csicskások lennének.
2016. júl. 5. 17:59
 10/22 anonim ***** válasza:
54%
Nem vagyok az édes szíved. Rázd meg magad, mielőtt ilyen hangot ütsz meg valakivel! Nem kell meglepődni a reakción, ha a kommunikációd ilyen nulla. N31
2016. júl. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!