Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért megy a mai világban...

Miért megy a mai világban bárki is orvosnak? (Elsősorban orvosira felvételizők, medikusok és orvosok válasza érdekel. )

Figyelt kérdés
A kérdés nem provokáció! Egyre inkább azt a tendenciát látom, hogy a betegek és a hozzátartozók a legminimálisabb (!) tiszteletet sem adják meg az orvosnak -mielőtt letámadtok, itt arra a tiszteletre gondolok, amit bármelyik szakma képviselője megérdemel, akár ács, akár kőműves, akár tanár, akár éppen orvos. Pl első körben minden esetben én a magázódnék, és mondjuk hálapénzt nem adnék, de az orvosnak és az ügyvédnek is megadnám szóban az alapvető tiszteletet. Ehhez képest lassan az lesz a megszólítás, hogy "Lábhoz, doki!".

2016. júl. 5. 17:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%
Leszúrtak a sok vidéki orvosis szidalmazás miatt, így halványan témát váltottál, édes szívem? :)
2016. júl. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Látom, sikerült megfogni a lényeget... Nincs is több kérdésem, mivel érdemben képtelen voltál reagálni a kommentemre.
2016. júl. 5. 18:00
 13/22 A kérdező kommentje:
De leírom még egyszer, kedves 31 éves Úrnő (hogy OTP-s, hivatalos megfogalmazásban írjam): Hazugság, amit írsz és pont. Erre gondolok: "Azzal beszélnek tisztelettel, aki megérdemli" . Tudok olyan orvosról, aki egy tündér, de a beteg mindenféle arab, c-g-ny g_c_nek lehordta műtét után, holott semmit se ártott neki, csak részt vett az operációban.
2016. júl. 5. 18:03
 14/22 A kérdező kommentje:
Egyébként valamilyen szinten megfogtátok a lényeget. Ha valaki jogot végez, akkor automatikusan jár neki kb a tisztelet, vagy max egy ügyvédi szakvizsgát kell csinálnia, hogy mindenki hasra essen tőle, míg egy orvosnál inkább hátrány, hogy oda jár/járt, és kb csak egy csicskás lesz, még ha le is szakvizsgázik, akkor is.
2016. júl. 5. 18:07
 15/22 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen stílust kevesen engednek meg maguknak ebben a kategóriában, mert aki tovább tanul felsőoktatásban, többnyire a minimum szintet azért megüti. Erősen emlékeztetsz arra, aki hetente kiakasztotta itt a tömeget a "sote kontra vidéki orvosik színvonala" kérdéseivel és az azokra adott ingerült válaszaival. Ha nem te vagy az, (bár szerintem igen), akkor ismerkedj meg vele, jó barátok lehetnétek!
2016. júl. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Látom, még mindig nem tudsz érdemben válaszolni. Ezt úgy veszem, hogy nem is tudsz. Bár mit is tudnál. Mivel hazugság az, hogy aki kedves és tisztelettudó, az azt is kapja vissza. És ezt Te is tudod...
2016. júl. 5. 18:16
 17/22 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy a mindennapokban ez általános, hogy kb. füttyentenek az orvosnak, de én gyakorlaton már találkoztam ilyennel is. Inkább a hátuk mögött beszélnek úgy az orvosokról, mintha nem is tudom mik lennének, de pl. interneten találkozni rengetegszer azzal, hogy az orvosok nem tudnak semmit, mindenkit csak félrekezelnek, szemetek, mert nem mosolyognak eléggé a betegre, szemetek, ha mégis mernek, mert nem elég empatikusak, meg egyébként is, csak pénzt akar az összes, stb. Közben a belefektetett munka (kb. 16-17 éves korától azért készülnie kell az embernek erre a pályára, 6 év kemény egyetem, majd még több tanulás és munka a szakképzés alatt) és a felelősséghez (a másik élete, életminősége múlik rajtad) mérten nem éppen fényes a fizetés, hálapénzt meg messze nem kapnak annyian, mint ahány orvosra ráfogják.

A kérdésre válaszolva: nagyon motiváltnak kell lenni, hogy valaki ezt a pályát válassza, pláne ebben az országban.

2016. júl. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

Nem olvastam el a kommenteket végig, úgyhogy nem tudom más is volt-e ilyen véleménnyel: én 1 évet húztam eddig le ápolónőin, így elég sok kórházban megfordultam, és a tapasztalatom pont ellenkező,mint amit te írtál. Én azt vettem észre, hogy elég ha a betegek meghallják, hogy doktor és már elvőveszik a legszebb oldalukat. Persze az már más kérdés, hogy a kezelés / vizsgálat / műtét után hogy vélekednek. És az sem fontos, hogy az ember már doktor legyen, elég ha kimondod, hogy.orvostanhallgató vagy.

(Idén már én is orvosira megyek, az okom pedig hasonló mint a 2. válaszolónak)

2016. júl. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Egyébként engem a "nővérke" megszólítás is felháborít. Nem vagyok ápoló, se hallgató, de -mind írtam- dolgoztam kórházban. Rengeteget dolgoznak és tudnak az ÁPOLÓNŐK/NŐVÉREK (és NEM nővérkék). Bár az éremnek két oldala van. Azt se értem, mikor a nővér okoskodik a professzor döntése felett -persze ápolók közt-, meg azt se, mikor a takony kis rezidens oktatja ki a főnővért.
2016. júl. 5. 20:07
 20/22 A kérdező kommentje:
Még valamit, 31 éves Úrnő! Szerintem ha egy orvos szakmailag felkészült és mellette még empatikus, kedves is, arra már nem mondthatuk, hogy automatikusan.... Akkor már megdolgozott " tett le az asztalra" a tiszteletért. Itt nem hálapénzről meg s.ggny.lásról beszélek, hanem a beteg részéről is normális hangnemről." Jónapot doktorúr, viszlát doktorúr, kérem, köszönöm. " Ennyi. Ha egy orvos kedves, talán a beteg nyelve se törik le ettől. Sok orvos amúgy ezt többre becsüli, mint a hálapénzt -legalábbis akiket ismerek,
2016. júl. 5. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!