Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hallottatok olyanról, hogy ha...

Hallottatok olyanról, hogy ha egyedülálló szülő át szeretné iratni a gyerekét másik iskolába, ahhoz a másik szülő írásos hozzájárulását kell vinni?

Figyelt kérdés
A gyerekem most lesz hetedikes, tehát tanköteles. Másik bárosba köktöztünk. Elmentem a körzeti iskolába, és azt mondta az igazgató, hogy egy-két éve írásos hozzájárulást kell vinni az apától. Én ezt nem bagyon értem. Ha a gyerek tanköteles, mit kell jóváhagynia? Ha most apuka nem ír hozzájárulást, akkor mi lesz? A gyerek nem jár iskolába?

2016. júl. 6. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mindig így volt, nem csak egy-két éve. Már 20-30 éve is mindkét szülő aláírása kellett komolyabb iskolával kapcsolatos döntéseknél.

De mi a gond? Apuka nem akarja aláírni?

2016. júl. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Csjt. értelmében a szülők közösen döntenek a gyermeket érintő fontos kérdésekben. Az iskola megválasztása is ezek közé tartozik.
2016. júl. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Amikor oviba és első osztályba írattam a gyereket, akkor nem kérték az apa hozzájárulását. Mi szülők nem vagyunk jó viszonyban, nem szeretem, hogy mindenért gazsulálni kell, ha egyszer kötelező beíratni a gyermeket, miért büntetnek ezzel is? Még nem beszéltem az apával, de ha egy módja van rá, nem fogja aláírni. :(
2016. júl. 6. 19:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor fordulhatsz a gyámhivatalhoz. A gyerek tanköteles, valahová be kell íratni, ha apuka csak be akar tartani, a gyámügyesek pikk-pakk engedélyezik.
2016. júl. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Persze, csak megint ez a sok hűhó, aminek semmi értelme. Simán beírathattam volna a gyereket, egy egyszerű körzeti iskoláról van szó, ehelyett elküldtek, menjek az apához hozzájárulást kérni, ha nem egyezik bele, írjak gyámhivatali keresetet, postázzam, menjek az apával tárgyalásra, várjsm meg a határozatot, menjek vissza az iskolába, amit megitélnekstb. Annyira életszerűtlen, szerintem a,törvényhozóknak fogalmuk sincs arról, mennyi pluszmunka, pluszenergia egyedülálló anyának lenni, és mi den hülyeség miatt még ennyit ugráltatják őket. :(

Azon gondolkodom, elmegyek inkább egy másik iskolába, hátha ott nem foglalkoznak ezzel.

2016. júl. 6. 19:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, szerintem régen nem volt így. Az én szüleim is elváltak, és amikor 6 osztályos gimibe mentem, akkor nem emlékszem, hogy apámnak bármit is alá kellett volna írnia. (Mondjuk ők jóban vannak, szóval nem lett volna gond, de biztosan tudtam volna róla.) Ha most az igazgató azt mondja, hogy kell, akkor valószínűleg kell. Esetleg a gyámügyet hívd fel, hogy tényleg kell-e.
2016. júl. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!