Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gazdálkodási és menedzsment...

A gazdálkodási és menedzsment és a nemzetközi gazdálkodás BA tényleg büfészak?

Figyelt kérdés

2016. júl. 10. 11:23
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
60%
Nem fél évet voltam a pwc-nél... :'D
2016. júl. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
0%

#31: Biztos csinos vagy....

De ezt inkább bóknak vedd. :)

2016. júl. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

#12-nek:


A pályakezdő és az intern nem ugyan az. Én intern-ként kerestem 1100-et óránként. Most az egyetemről kijöve 310 nettót keresek első munkámmal egy banknál. Ha nem is 350, de nem rossz. AMúgy a legrosszabb ajánlat amit kaptam az 245 nettó volt.

Nálunk egy senior 6-800k nettót keres, annak függvényében, hogy melyik csapatban van és mennyi plusz feladata van.


13# Tekintsünk el az általános mérnöki mindenki lenézésétől egy kicsit. Nyilván nem az alsóbb szinteken kell a nagy tudás. Nekem van mérnök-infós kollégám, és bár azt mondta az egyetemet nehéz volt elvégezni (BME), de amit csinál azt max 1 hét alatt meg tudná tanítani a kutyájának is. Arra a kérdésre meg hogy miért jött bankhoz dolgozni válasza: jobb pénz, jobb fej emberek,(nem kedveli a mérnököket, ami kicsit vicces szerintem), több lehetőség a cégen belüli mozgásra mint egy szakmájabeli cégnél, és nem igen talált neki tetsző munkahelyet a szakmájában. Az okfejtése amúgy ennél jóval hossazbb volt.


24# Vannak azért merész állításaid. A matematikai modellezés önmgában nem közgazdaság. Része lehet bizonyos részlegeknek, de súgok valamit. A tényleg számító ilyen munkát a nagy és jól fizető cégek nemigen hozzák magyarországra, ahogy a fontosabb operációkat sem. Az meg szerintem elég szomorú, hogy ezeknek a "nagy modellezőkenk" a nagy része egy SSC-s valami lesz. Ennek is biztos meg van a haszna valahol, de kétlem hogy ezekből sok kell, vagy hogy a végzettek nagy része ténylegesen érdemes e komoly munkára a szakmájában.

És ismét hagsúlyoznám, hogy a közgáz az nem csak matek. Én úgy max 30%-ra tenném a szerepét. Tudom, hogy a BME-ek a matekjukra nagyon büszkék, ami egy mérnöknél tényleg jó, de közgázon nem elsőrendű. (úgy mondom, hogy én országos matek versenyeken általában benne voltam a top 15%-ban). Tehát: az nem gond hogy nem tudsz modellezni, ahogy az édes kevés bármihez ha tudsz. Azért meg mert tudsz modellezni még te is sormunkát fogsz végezni. A matematikai modellezés is csak futószallag, még ha te nem is érzed annak, ami jó ha nem érzed annak. Nekem teljesen az, és bár megtanultam modellezni, és csináltam is mivel rotációs programban voltam intern 1 évig, szerintem teljesen megőrülnék ha megint ezt kéne csinálnom. Túl száraz és unalmas. Másrésztről szerintem nem nagy szám, úgyhogy en mértem miért vágsz fel vele ennyire. Ha az embernek van egy háttere, akkor gyorsan megtanulható egy használható szinten.


Ja, és nem BGF-es vagyok. Megjártam egy BME közgáz mester, de át is jöttem BCE-re. Tök jó, hogy ennyire nyomták a matekot, de a munkában sok haszna nincs. Én dolgoztam Risk-en egy befektetési bankál, mint intern és mondhatom, hogy nem kell nagy matek.

2016. aug. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
#33: Hát ha nem matek kell akkor mi kell? Ez az hogy semmi. A közgazdászok legnehezebb feladata a fénymásolás.
2016. aug. 3. 11:38
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem egy sértet mérnökkel van dolgunk?
2016. aug. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
80%

A kérdező hozzászólásából jól látszik, hogy alapból csak viszályszításra tette fel a kérdést. Ha már büfészak: Volt gimis évfolyamtársam, most fogja befejezni a villamosmérnökit BME-n. A gebasz csak az, hogy diszlexiás a srác, és hármasnál matekból sosem volt jobb. Oké, csúszott asszem 2 évet is, de attól még meglesz a diplomája. Ő a jó példa, hogy be lehet seggelni ezt is, mert hogy érteni nem érti az is biztos.

A kérdező előző kommentjéből meg látszik, hogy nem érti miről szól az egész szakma. Ha tényleg ennyiről szólna, akkor nem lenne ekkora a kereslet rá. Pillanatnyilag minden 6. pénzügyes pozi betöltetlen az országban és csak az IT-s állások fizetnek átlagában jobban ennél. Kereslet-kínálat, most ez kell ezt fizetik. Amúgy sem értem mire vágnak fel úgy általánosságában. A mérnökszakma társadalmi megbecsülése a 20. századdal elmúlt, már rég nem jelent státuszt, vagy kiváltságot. Inkább látom azt, hogy már csak ez maradt nekik és próbálnak ebbe kapaszkodni csak nincs igen mibe már rég.

2016. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!