Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gazdálkodási és menedzsment...

A gazdálkodási és menedzsment és a nemzetközi gazdálkodás BA tényleg büfészak?

Figyelt kérdés

2016. júl. 10. 11:23
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
15%

Tetszik a bgF-es vergődés :DD...


Az egész GTK egy vicc, legyen az bárhol. Oktatják a SAP-ot? És ugyan melyik részét? Mert az nem egy program, hanem egy baromi szerteágazó valami, amihez egyébként én még élő embert nem láttam, hogy értett volna úgy kompletten, de nektek biztos megtanítják 1 év alatt.

2016. júl. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
47%

és csak úgy megsúgom, hogy a vállalatirányítási rendszercsomagot EPR-nek hívják és a SAP csak egy a sok közül


ahol most dolgozom pl IFS-t használnak


mit kezdenél a nagy SAP tudásoddal?

2016. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
0%

Elárulom neked, hogy az orvos képzésen kívül az összes egyetemi szak egy vicc. De, akik odajárnak, a BGE-re, azoknak biztos megtanítják a SAP-ot, és még a másikakat is.


Egy IFS-sel mit kezdene egy BME-gtk-s, amikor ők csak a vkeres és fkeresnél vannak leragadva? De még egy BME VIk-es sem tanulja az IFS-t. Így egy BME-s se ért jobban az IFS-hez, mint bármelyik másik egyetemista.


Sőt, aki konyít valamennyit a SAP-hoz, ők inkább meg tudják tanulni a másik vállalatirányítási rendszereket is, nem? A BME-gtk képzése annyira gyakorlatiatlan, hogy ők csak nézni fognak ezekre a szoftverekre, mint borjú az új kapura. Ezért jó a BGE duális képzése, mert a nagy, neves cégeknél megtanulják azt is amit pk használnak, így olyan versenyelőnyre tesznek szert a BGE-sek, hogy a BME-sek csak kullogni fognak a nyomaikban.

2016. júl. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
0%

vkeres fkeres? esetleg te tudsz más függvényt is mondani? különben elsőéves anyaguk a makróprogarmozás

te tudsz olyat?


"De még egy BME VIk-es sem tanulja az IFS-t. Így egy BME-s se ért jobban az IFS-hez, mint bármelyik másik egyetemista. "


hát nem, mert a BME-n nem szoftvert, hanem gondolkodásmódot tanítanak, amivel bármely szoftvert egyszerűen meg lehet tanulni


"Sőt, aki konyít valamennyit a SAP-hoz, ők inkább meg tudják tanulni a másik vállalatirányítási rendszereket is, nem? "


hát amennyiben a biciklizést megtanulva könnyedén átnyargal az ember a vadászrepülőkre...


mondtam már egy előző hozzászólásban, hogy az a legnagyobb baj veletek, hogy képtelek vagytok matematikai modellt felállítani a problémákra és egyszerű sormunkára vagytok csak jók

2016. júl. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
57%

Érdekes, én a BME-n végeztem NG alapszakon, és már a 4. félév után volt gyakornoki munkám (PwC) de biztos csak szerencsém volt :S Most a Corvinuson csinálom az msc-t, de jobb lett volna, ha maradok a BME-n.

fkerest meg vkerest egyébként utoljára általános iskolában tanultam, a BME-n nem volt ilyen :'D

2016. júl. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%

#24-es ne kábítsál. Amikor a metek 0. ZH-t a BME-gtk NG-sek 38%-a tudja csak sikeresre megírni, a GM-sek meg 24%-a, akkor milyen matematika gondolkodást tanulsz meg ott?


A BME van leragadva az fkeres meg vkeres szinten. Ne viccelj a makroprogramozással, azt minden gimnazista már tudja. Emelt info érettségin is többet kell tudjál a makroprogramozásnal. Ez a baj veletek, hogy csak itt tartotok. Semmi vállalat irányítási szoftvert nem tanultok. Nem vagytok sehol a gyakorlati oktatásban. Az oktatók nem is törődnek veletek, úgy kell megtanuljátok az anyagot magatoktól, azt tudjátok csak amit a ZH-ra kell tudni, nem modellben tanultok meg gondolkodni, hanem bemagoljátok a zh-t.


Matekból leggyengébb a BME-n a gtk. Ne viccelj már, mire állítasz fel matematikai modellt? Van szigorlatod matekból?

2016. júl. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
29%

hát én mondjuk gépészmérnök vagyok, de azért beszédes, hogy pár órával ezelőttig azt sem tudtad, hogy létezik más vállalatirányítási rendszer is a SAP-on kívül


makrót felsőfokon (hogy azzal dolgozni lehessen) meg biztosan nem középiskolás fok...

azt se tudják mi az a nyeregpont, hogy programoznák le

2016. júl. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
77%

Megint a 6-os vagyok.

Igazából azt hisztek el, amit akartok. Engem nem zavar, én már most jól elvagyok a BGE-s gazdmenesként, és leírtam, amit magam körül látok. Mindenki úgy magyarázza magának, ahogy akarja, hogy megnyugodjon a lelke. :)

Végszónak annyit írnék, hogy van BME-s gazdmenes ismerősöm is, már ő is dolgozik a szakmában. Ha BCE,BGE,BME-n végzel nemzetközi gazdálkodáson, gazdmenen, püszámvitelen, és nem vagy teljesen életképtelen, akkor mér az egyetemi éveid alatt lesz munkád, és legalább három másik ajánlat talonban.

2016. júl. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
54%

#27-es: Azért ne hasonlítsad össze az almát a körtével, mert mindegyik gyümölcs ugyan, de teljesen más. Neked azt kell tudni, amit a gépészmérnöknek kell, a gazdaságisnak meg azt, amit a gazdaságisnak tudnia kell.


Az hogy nem ismered a C# programozási nyelvet, nem azt jelenti, hogy a gépész az rosszabb szak, mint a mérnökinformatikus.


Egy a lényeg: egy jó gépészmérnök talán keres annyit mint egy jó gazdaságis. De egy BGE-snek több esélye van egy jobb munkahelyre, mint egy BME-gtk-snak.

2016. júl. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
53%

#25-ös: gratulálok, hogy bejutottál a PwC-hez egy félévre gyakornoknak.


Nyilván azért mentél át a BCE-re mert többet ér a diplomája, nem beszélve az oktatás színvonaláról, ami nem említhetőú egy napon a BME-gtk-val.


Erről jut eszembe, azt esetleg tudod, hogy az előző évben a 400+ ösztöndíjas programból, hány elsős hallgató kapott ily módon ösztöndíjat?


Ezzel szemben a BGE duális partnere a Deloitte, ahol nemcsak egy félévet tölthet el a BGE-s, hanem legalább 3,5 évet. [link]


Kinek van több esélye a munkaerő piacon, ha a nagy cégek beállnak a BGE mögé? A BCE-nek meg eleve nagy a hírneve a cégeknél. Miről beszélünk? Hol van a BME-GTK?

2016. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!