Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az Efelviben töröltem a...

Ha az Efelviben töröltem a jelentkezéseimet, de postai úton nem küldtem be 07.12-ig a kérvényt, akkor mi fog történni?

Figyelt kérdés

Beküldhetem még a héten?

A törlés az Efelviben 07.11. napja

Múlt heti kérdésemre ma kaptam választ e-mailben a felvitől, hogy kell kérvény is :D



2016. júl. 13. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért törölted a jelentkezésedet? Fölösleges volt.


Ha törölted, ne aggódj, nem kell csinálnod semmit.


Ha fel is vennének bárhova az sem sem kötelez semmire, ha nem mész el beiratkozni, akkor olyan, mintha nem is jelentkeztél volna.


Ha törölted ne csinálj semmit, ne reagálj semmire, és nem fog semmi történni, fölösleges bármit küldözgetni, mert az csak költség neked. Ha nem csinálsz semmit, akkor is ugyanaz lesz az eredmény.

2016. júl. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem írtam semmilyen kérvényt, csak szimplán kitöröltem a szakokat a jelentkezési listáról. (Mesterre mentem volna, de nem fogok mégsem most diplomázni.) Egy hónappal később kaptam egy postai levelet az Oktatási Hivataltól, hogy megszüntették a felvételi jelentkezésemet, mert én azt visszavontam. Ennyi.
2016. júl. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

Ja... csak ha esetleg felveszik és mégsem megy beiratkozni akkor mástól jól elvette a lehetőséget akinek pl az volt a legnagyobb álma hogy arra a szakra bekerüljön de miatta nem tudot..

Gratulálok.

2016. júl. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*tudott.
2016. júl. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
#3-as nem vette el senkitől a lehetőséget. Ha felvették volna, akkor nem élt a saját lehetőségével, de nem vette el senkitől a lehetőséget.
2016. júl. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

De elvette! Mivel az az egy hely az hivatalosan vele lesz betöltve, és ha felveszik és nem megy el beiratkozni akkor az az egy hely üresen marad. Nem fognak behívni helyette mást.

Szóval de! Elveszi! Ezért kéne előre gondolkodni hogy ki mit akar mert ez valakinek nagy pofáraesés lesz miatta!

2016. júl. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csakhogy a felvételi rendszer nem így működik. Jó eséllyel senkitől sem veszi el a helyet. Persze akár az is előfordulhat, hogy több helyet is elvesz.


Hogy is történik a ponthatárok meghatározása?


Az adott szakra jelentkezőket sorba rendezik a pontszámuk alapján (ha 2 embernek ugyanannyi pontja van, akkor azon belül random). A szaknak van egy keretszáma (min-max irányszám, pl. 100-200), vagyis megnézik, hogy a sorban a 200. embernek hány pontja van. Nagy eséllyel a 200. embernek nem lesz egyedi a pontszáma (másnak is lesz ugyanannyi pontja), vagyis az alábbi esetek állhatnak fent:

a) A 201. embernek már alacsonyabb a pontja, ez esetben pontosan 200 ember kerül be, és mindenki boldog. (Ez történik akkor is, ha a 200-diknak egyedi pontja volt.)

b) A 201. embernek (vagy az utániaknak is) is ugyanannyi pontja van. Ebben az esetben az összes ilyet fel kell venni, vagyis mégsem férnek be a 200-ba, így növelni kell a ponthatárt a sorban a 200. emberhez legközelebbi pontszámra. Ilyen esetben a 200. ember és az azonos pontszámúak (esetleg a 199., stb.) egyike sem jut már be, vagyis nem lesz betöltve a maximális keretszám.


Nyilván a b) eset előfordulása elég gyakori, ha logikusan gondolkozunk.


Tehát ha a vissza nem lépett jelentkező visszalépett volna, akkor is nagyon valószínű, hogy a 200. ember pontszáma ugyanannyi lenne (hiszen nagy az esély a nem egyedi pontszámokra). Vagyis csak akkor történne valami, ha

- az 1 ember kiesése miatt a 200. ember pontszáma már pont kisebb, de ugye még ilyenkor is életbe léphet a b) eset, vagyis elég valószínű, hogy ugyanannyi marad a ponthatár;

- emiatt még pont belefér a 200. ember, vagyis feláll az a) eset.


Szóval egyáltalán nem biztos, hogy a vissza nem lépés miatt valaki ki lett szorítva, az az 1 hely meg abszolút nem kézzel fogható, sehol nem testesül meg a felvételi folyamatban. Az valóban előfordulhat, hogy így több ember is kiszorításra kerül, ez a felvételi rendszer így működik. Erre azt lehet mondani, hogy aki a ponthatáron közelében volt, annak amúgy is rezgett a léc, majd produkál jobb eredményt 1 év múlva.

2016. júl. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

3. válaszoló, ne pattogjál már, te idióta barom, fingod sincs, hogy mit jelöltem, milyen feltételekkel, de hogy megnyugodj, közlöm veled, hogy összesen 21 ember jelölte a szakot (16 első helyen) és MINIMUM 20, MAXIMUM 30 embert vesznek fel.

Amúgy az Efelvételi már jelzi, hogy nincs megjelölt szakom, így nem veszek részt a felvételi eljárásban.

Szóval meg lehet nyugodni, nem veszem el senkitől a helyet, hisz el se jutok esetleges beiratkozásig sem!!!

Mellesleg kezeld a feszültségedet, mert ennél sokkal nagyobb problémák is vannak az életben, azokba nehogy belerokkanj majd!

Ja és a válaszaid NEM HASZNOSAK :)

2016. júl. 15. 08:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Az igen mekkora pofád van neked :D Szerintem fogd vissza a pici szádat mert én nem személyeskedtem " te idióta barom" egyáltalán. Szóval normálisan beszélj ha más is normális hangnemben ír. Mellesleg elhiszed hogy leszarom hogy lepontoztál?:) Agyi szintedet mutatja :)

Remélem ennyi ésszel fel sem vesznek sehova :)

2016. júl. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!