Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 8-os vagyok, CNC-s iskálba...

8-os vagyok, CNC-s iskálba adtam be a jelentkezéseimet, szerintetek jó választás?

Figyelt kérdés

szerintem jól lehet vele keresni külföldön, és én arra is gondolok hogy hiányszakma, és már lassan mindenhol CNC gépek vannak, egy autógyárnak a cnc gép az alapja, minden autógyárban vannak CNC-k Kecskeméti Kandó Kálmán iskolába megyek, pl kecskeméten nemrég nyílt egy Mercédesz gyár

és külföldön egy kis nyelvtudással simán eltudok helyezkedni nagyon jó fizetéssel


2013. febr. 25. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
A nagyon jó fizetés elég relatív dolog. Az viszont tény, hogy hiányszakma, és jó eséllyel gyorsan el tudsz vele helyezkedni, nyelvtudással akár külföldön is.
2013. febr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát németet tanulok, és németországba vagy ausztriába mennék ki, és ez egy szakiskola, tehát nem ad majd érettségit, külföldön kérnek érettségit?
2013. febr. 25. 14:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyakorlat a kérdés inkább, mire elvégzed mennyire fogsz hozzá érteni. Ha a nagyon jó fizetést remélsz tőle, akkor emiatt ne ezt végezd el. Ennyi erővel burkoló is lehetsz, villanyszerelő, vízvezeték szerelő...stb ha ezeket mind saját vállalkozásban csinálod, többet tudsz velük keresni, mint alkalmazotti státuszban lévő cnc-s emberke. Ha nincs elég szakmai gyakorlatod mire elvégzed a sulit, akkor semmit nem fog érni a papírod róla. Na meg az sem mind1, most te milyen cnc-s vagy. Ha sima cnc gépkezelőnek mész, aki nem tud programozni, csak gépbeállításokat végez, és mdb-t cserél és a zöld gombot nyomogatja, abból nagyon sok ember van, és azért nem fogsz jó fizetést kapni. Menjél cnc programozónak, vagy cad/cam technológusnak. Na meg cnc gépből is van rengeteg féle, (eszterga,maró, hajlító..stb) a cnc az csak annyi, hogy számítógép vezérli az adott gépet. Ebből az következik, hogy igazából maga a gépgyártást kell megtanulnod, tudd hogyan kell legyártani az adott terméket. Ehhez ismerned kell a forgácsolás nagyját.
2013. febr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!