Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek 10. -be megéri...

Szerintetek 10. -be megéri érettségizni angolból?

Figyelt kérdés

Nagyon jól megy az angol és már sokan mondták ( a tanárom is),hogy mi lenne,ha megpróbálnám,az érettségit.Én nagyon szeretném,és szerintem sikerülne is mert az előző évekből való érettségiket megoldottam és mind 90% felett volt,szóval emiatt nem aggódom.Azonban jó lenne felkészítő órára járni mert ugye a 12.-eseknek alapból van felkészítő,mert ugye ez az érettségis évük és akkor engem beraknak hozzájuk és velük készülök vagy mi?Vagy bent kell maradjak délután külön felkészítő órára vagy mi?


Esetleg akinek van erről tapasztalata,vagy 4. év előtt érettségizett az írhatna privátot.:)



2016. júl. 16. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
A 11. és 12. ből osztályozót kellene tenned, akkor érettségizhetnél előbb. Tegyél egy középfokú esetleg felsőfokú nyelvvizsgát előtte főpróbának. Mert az érettségi eredményed beszámít a felvételibe, ezért ennyivel előtte érdemes lenne biztosra menned.De aztán te tudod, lehetni lehet.
2016. júl. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha olyan jól megy, akkor semmi plusz terhelést nem fog jelenteni 12.-ben. Ha most megcsinálok, akkor két évig szinte csak felejteni fogsz.
2016. júl. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tényleg meg tudod írni 90% fölé, megéri. Annyival kevesebb dolgod lesz x év múlva, tudsz a többi tárgyra figyelni. Abban viszont van igazság, hogy ha osztályozóvizsgával leadod a tárgyat, utána sokat felejtesz belőle. Esetleg egy emelt érettségi nem előrehozottan?
2016. júl. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A két év osztályozó vizsgájának letétele után meg lehet próbálni. De az angol középszintű érettségi általában könnyű, az osztályban a többségnek 90% fölött lett. Mivel tényleg beleszámit az érettségi és így a felvételi eredményekbe is, ezért törekedni kell, hogy minél jobbra megird. Akár közel a 100%-hoz. Ha biztos vagy a tudásodban, akkor próbáld meg, aztán a következő évben jöhet az emelt. A felvételein gyakran egy-egy ponton múlik, hogy bekerülsz-e az egyetemre, ezért nem mindegy néha az sem, hogy 92% vagy 98%-os lesz.
2016. júl. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vágj bele! Az hülyeség, hogy 12-ben is ugyanilyen könnyű lesz... Nem, nem lesz az. Én 10-ben megcsináltam (94%), majd 11-ben a második nyelvemből is leérettségiztem (12. októberben pedig emelteztem a masodik nyelvből- 86%) és nagyon megérte. Így 12. év végére csak a három kötelező tantárgy maradt. Óriási segítség volt. Szerintem nem tudtam volna ilyen jól felkészülni az emeltekre 12-ben, ha még ott van mellette egy vagy két nyelv. Persze, felejtettem egy kicsit, de másfél év után újra elővettem az angolt és hamar visszajöttek a dolgok. Szerintem nagyon megérte!!! De csinálj már akkor nyelvvizsgát is (vagy emeltezz, hisz az is középfokú nyelvvizsgának számít, pl felvételin is). Hajrá 😊
2016. júl. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok... Az osztályozó pedig gyerekjáték volt! Valljuk be, a saját tanárod nem fog veled kiszúrni, hogy nehéz feladatot rakjon be (ugyanis azt a saját tanárid állítja ossze)
2016. júl. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt semmi felkészítő óra, két osztályozót írtunk, neked viszont hármat kell, mivel hiába leszel tizedikes, azt az évet is meg kell írnod. Szerintem megcsinálhatod, ha csak te mész / néhányan mentek az osztályból utána simán beülhetsz órára, ahol oda tudsz figyelni és így nem felejtesz. Emeltezni is megéri ha ilyen jól megy a nyelv, de ne vedd félvállról a közepet se, írták előttem is, hogy a pontokban rengeteget számít a százalék.
2016. júl. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy évvel később menj inkább
2016. júl. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De csak középszintűre menj
2016. júl. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!