Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha minden tantárgyból 3-as...

Ha minden tantárgyból 3-as leszek akkor van esélyem, hogy felvesznek valamilyen főiskolára?

Figyelt kérdés
Most az a célom,hogy jobban fogok tanulni,főiskolára szeretnék menni,most megyek 11.osztályba. Leginkább olyant szeretnék tanulni,amivel később irodában helyezkedhetek el,a pénzügy-számvitel érdekelne,de bármi más is szóba jöhet. Ha 3-as leszek mindenből az elég lehet valahova vagy még ennél is jobban kell tanulnom? Milyen főiskolákra alacsony a ponthatár?

2016. júl. 25. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
3-as nagy gyenge. A pénzügy és számvitel szinte mindenhol jóval 400 fölött van önköltségesen.
2016. júl. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kezdj el megismerkedni a [link] -val, ott megtalálod az elmúlt évek ponthatárát, a pontszámítás menetét, a minimum ponthatárt és minden egyéb szükséges információt a felsőoktatáshoz. Később itt tudsz majd jelentkezni is.
2016. júl. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

*mármint államilag, az önköltséges van 290 pont körül is.

2016. júl. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha középszinten mindenből hármas vagy, akkor legfeljebb a minimum 280-as ponthatár a reális cél, de az sem egyszerűen.

Nem értem, minek akarsz főiskolára menni. Papírtologatáshoz nem kell diploma.

2016. júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ha pénzügy-számvitelre akarsz menni, akkor oda siralmas a hármas matek még emelt szinten is, nemhogy középszinten. Középen legalább ötösnek kell lenned, de inkább emelten négyesnek, bár, ha államira akarsz bekerülni, akkor mindkét érettségidnek, ami lehet matek, gazdaság, töri, idegen nyelv, vagy szakmai előkészítő tárgy, de ugye érdemes az egyiknek az emelt matekot csinálni, hogy ne bukj ki első félévben. Két középszintű hármas érettségivel még a minimum ponthatárt se fogod elérni, hogy egyáltalán esélyed legyen nekiindulni a felvételinek.
2016. júl. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem értem minek "temeted" az eredményeidet, amikor van rá 2 éved. 2 év alatt az is lehet, hogy találsz egy másik szakot ami érdekel, sose tudni. Én most érettségi után döntöttem úgy, hogy mégsem megyek tanítóira és maradok az eüben..

Itt van 2 éved, ne stresszelj csak tanulj és meg lesz a gyümölcse!

2016. júl. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!