Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ahol nincs központi ponthatár,...

Ahol nincs központi ponthatár, de a jelentkezők száma nem tölti be a helyeket, dönthet mégis valaki úgy, hogy ne 280 legyen a határ, hanem magasabb?

Figyelt kérdés
2016. júl. 26. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A központi ponthatárt, ami egy adott karra vagy szakra érvényes még el tudom képzelni, hogy elmozdítják, de a 280 az abszolút minimum. Ezen nem hiszem, hogy változtatnak. De ne legyen igazam, ha neked úgy jobb! :)
2016. júl. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy tavaly hogy hirdethettek pótfelvételit, ha 40 ponttal több volt a ponthatár? Ezek szerint nem volt senkinek 280-320 közötti pontja akik kiestek, mindnek 280 alatt volt? Remélem értitek.
2016. júl. 26. 12:08
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem, mivel ha nincs meg a lètszám akkor nincs èrtelme tovább szűkìteni a felvehető emberek körèt.
2016. júl. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát dehogynem, ha a 30. jelentkezőnek volt 320 pontja, es ő jutott be utolsónak, de még volt 20 hely, akkor elméletben miért ne vették volna fel azt, akinek többje volt mint 280?
2016. júl. 26. 12:13
 5/11 anonim ***** válasza:

Igazából semmi értelmét nem látom, és nem véletlen, hogy sok helyen 280 a ponthatár: nem azért, mert pont annyi volt az utolsónak, hanem mert mindenkit felvettek.

Általánosságban erre ennyit lehet mondani.

2016. júl. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezt értem, hogy ahol 280 volt, ott elvileg mindenki bejutott. Csak azt nem, hogy ahol 320 volt, és volt még sok üres hely, ott ekkora nagy résen hogyhogy senki nem fért be? Ezért gondoltam hogy valaki hasraütésszerűen talán meghúzta a határt.
2016. júl. 26. 13:12
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
Nem valószínű , de lehetséges. Pl a BME-VIk re idén kb 350-en jelentkeztek ( első helyen ) de a kar kapacitása kb 450-500 fő. Vagyis az első helyesek elmeletileg mind bejutnnak ha megvan a 280 pont, de az egyetem így is felhúzta a ponthatárt 365-re, hogy csak a minőséget vegye föl. Legalábbis erre tudok gondolni, mivel ott a ponthatár már sok-sok éve megállt 365-on , és a statisztikákat nezve mindig kevesebb volt a jelentkező, mint a keret létszám.
2016. júl. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És ezt a 365-öt kihirdették előbb, vagy a húzás kor derült ki? Azért nem mindegy, mert ha előbb tudom az én szakomon ezt, akkor nem oda jelentkezek.
2016. júl. 26. 14:04
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

#7 Nem húzogatja meg emelgeti senki sem a ponthatárokat,még az egyetem sem.. Mindig a jelentkezőktől függ..

Arra nem gondoltál, hogy akik 2.-3. helyen jelölték, azok nemfértek be a korábbi helyekre, de viszonylag magas a pontszámuk, így lehet, hogy ennyi lett a ponthatár.

2016. júl. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ez oké, de ha így is van, furcsa hogy ekkora a szórás. Más egyetemeken ugyanezen a szakon vagy 280 mindig, vagy csak valamivel magasabb.

Csak azert izgulok ennyire, mert nincs túl sok pontom, elvileg a kevés jelentkező miatt elégnek kellene lennie. Eddig mindig hirdettek pótfelvételit, az lenne a logikus, nem az hogy lenne még 10 ember és kihagyják. Az a baj hogy mindenki csak találgat, senki nem tud biztosat. :(

2016. júl. 26. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!