Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy szegény egyetemista...

Egy szegény egyetemista hogyan tud megélni, albérletet fizetni egyetem mellett nehéz szakokon mint pl. az orvosi?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy van ösztöndíj,de nem jár az mindenkinek,sőt nem is mindenki olyan kimagasló képességű,hogy mindig kapjon. Ettől függetlenül lehet belőle is egy nagyszerű orvos. Ez a kérdést úgy merült fel bennem,hogy a hírekben mondták,,hogy milyen magasak az albérleti árak és sokszor akár 4 hónapos kauciót is ki kell fizetni. Namost akit mondjuk felvesznek orvosira az nem valószínű,hogy mellette tudna dolgozni, ráadásul nem csak dolgozni nem tud, de köztudottan az orvosin iszonyú drágák a tankönyvek is. Az orvosit akkor a tehetős szülők gyermekei és a csak kiváló képességű ösztöndíjasok tudják javarészt elvégezni?

2016. júl. 26. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon szegény, jár neki szociális ösztöndíj a legtöbb helyen, illetve vehet fel diákhitelt, de láttam én már orvosi mellett melózót is, illetve ha jól tanul, kap ösztöndíjat, lakhat koleszben, az orvoskolik jobbak, csendesebbek az átlagnál. De egyébként igen, nem minden szülő teheti meg, hogy egyetemre járassa a gyerekét, de egyébként az ilyen szegényes körülmények közül általában kevés jut el egy orvosi egyetemig, ahhoz azért a középiskolában is pedálozni kell (2 emelt érettségi)
2016. júl. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem, a könyveket nagyjából meg tudod szerezni pdf-ben, esetleg jegyzetek, melyek vizsgázni jobbak, azokat idősebbektől, a kolit ajánlom neked, az olcsóbb. Őszinte leszek veled, ha jó arc vagy akkor bármit meg tudsz szerezni a többiektől/idősebbektől. Esetleg könyvtárból is tudsz kölcsönözni
2016. júl. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

A szegény egyetemista menjen kollégiumba, az nem drága, a könyveket, stb meg lehet szerezni interneten is, amit meg nem az használtan megveszi és utána eladja a következö évfolyamoknak, akkor megvan a következö könyre a pénz.


Az unokahúgom tavaly végzett, pedig nem gazdag a család - az anya egyedül neveli a négy gyereket - ö a legidösebb -, egy Tescós fizetésböl meg a gyerektartásból, amit egy kisebb hivatalban dolgozó apa fizet, plusz egy gyerekre még kap családi pótlékot.


Aki igazán akarja, az megoldja, aki meg csak panaszkodik, kifogásokat keres meg megmagyarázza, miért nem megy, az csak saját magában keresheti a hibát!

2016. júl. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Aki akarja az valóban meg tudja oldani, lehet mellette dolgozni is, ha nagyon szegények, akkor jár szociális ösztöndíj (egy főre jutó jövedelemtől függően), ennek összege max. 23 000 forint (3 éve ennyi volt), ráadásul aki nagycsaládos annak kapásból jár ez az összeg. Ha jól tanul az illető, akkor bejut a koliba, ami nem olyan drága, mint pl. egy albérlet. A könyveket, mint korábban írták használtan pár száz forintért vagy könyvtárból is be tudod szerezni, később ugyanúgy értékesítheted, így megtérül.

Én ismerek olyat is, akinek gazdagok a szülei, ráerőltették az orvosit, Budapesti lakos, ennek ellenére beköltözött a koliba, mert nem túl jó a kapcsolata a szüleivel. Sokkal kulturáltabb az orvosi kollégium, saját szobája volt. Pár év után viszont otthagyta, mert nem érdekelte a szakma.

Tehát nem csak azon múlik, hogy ki mennyire tehetős, minden elszántság kérdése.

2016. júl. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kicsit megtévesztő a kérdés,bocsánat. Elfelejtettem leírni,hogy én már 30 vagyok azért,tehát nem 20-as éveimben járó friss érettségis. Tavaly jöttem haza Amerikából,ahol tanultam biokémiát egy ideig fősulin,de iszonyú drága volt így abbahagytam. Namost ez a gondolat az orvosival kapcsolatban jó ideje hajt,de nem mertem belemászni. Amerikában sokkal elfogadottabb és átlagos,hogy 30,vagy akár 40 felett kezdik el az egyetemet. Ezt most csak azért írom,mert lehet nektek furcsa lehet a korom.


Habár barátommal élek az albérlet rám eső részét is fizetnem kell. Természetesen a könyveket ismerőstől tudnék szerezni,meg pdf-ben amit tudok,de az nem elég. Mellette dolgoznom kellene diákmunkát,vagy részmukaidőben,mert párom nem tudná egyedül fizetni a számlákat és természetesen én sem szeretném,hogy ezt tegye. Ismerek olyan orvostanhallgatót,aki műkörmözik orvosi mellett,meg portás is olykor.


A kérdés azonban nem csak engem érint,hanem általánosságban érdekel,hogy egy szegény egyetemista hogyan teremti meg a lehetőségeket a suli mellett.

2016. júl. 26. 19:33
 6/6 anonim válasza:
100%

Ha orvos akarsz lenni, akkor vágj bele. Nem számit, hogy 30 vagy.

Én TTK-t végeztem, elég régen, és egy 14 ágyas kollégiumi szobában kezdtem az egyetemet, emeletes vaságyakon, hidegvizes fürdővel. Matematikát tanitottam óradijért gimnazistáknak, ezzel kerestem pénzt. De a kollégiumi szobatársaim között volt, aki takaritást vállalt,volt, aki éjszakai műszakban cukorkákat csomagolt, volt, aki gyerekekre vigyázott esténként óradijért, kinek, mi sikerült. Aztán másod-harmadévtől már a saját szakterületünkön is akadt fizetős munka. Nekem akkor apukám már nyugdijas volt, kevés volt a pénz, mégis lett diplomám, később munka mellett második is. Ennek köszönhetem, hogy aztán jól kerestem, kifejezetten jól. Meg kell küzdeni mindenért, az orvosi kifejezetten az az egyetem, ahol az elhivatottság is számít. Csak az ösztöndijra alapozni nem lehet, annyira nem sok. Egyébként anno nekem volt 29 éves évfolyamtársam , elsőévesként, pedig már gyereke is volt, amikor belekezdett az egyetembe, és nehezen éltek meg, sokat dolgozott éjszakánként. De megcsinálta, később komoly karriert futott be a szakmában, és nagyon , tényleg nagyon sok pénzt keresett vele.

2016. júl. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!