Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pannon egyetem műszaki és...

Pannon egyetem műszaki és informatikai karán van valamiből szintfelmérő?

Figyelt kérdés

2016. júl. 26. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, matekból mindenkinek kell a MIKen belül, de szakonként eltérő hogy még mi, van ahol fizika vagy nyelv is kell. Mikor megkapod a levelet elméletileg le lesz írva.
2016. júl. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gazdinfón és Proginfón matekból van (8 pontot kell elérni 16ból), illetve Mérnökinformatikus és Villamosmérnöki szakokon fizikából is kell (10/20pont).


Ha elsőre nem sikerül felkell venni a korrepetáló kurzust is, és még kettőször lehet probálkozni a félév során a pótlással, ha és amennyiben nem sikerül akkor Matematikai Analizis I-ből és Fizika I-ből aláirás megtagadás jár autómatikusan.


Ha nincs nyelvvizsgád angolból is kell szintfelmérőt irnod.

2016. júl. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat. Villanyra megyek, a matekra számítottam, a fizikára annyira nem, de nem gond :) Ilyen kevés pontosak a tesztek ? Alap, definicios feladatok, vagy pl derivalast integralasra is lehet számítani ? Ami nem gond, mert úgy is tanultam s atfogom nézni , de azert jó lenne tudni.


Az angol az viszont már gond sajna, mert németes voltam, bár nyáron nekifekudtem az angolnak. Azt eltudnád mondani, hogy az angol szintfelmérő az mennyiben számít ? Illetve, hogy kb milyen szintre számíthatok ?

2016. júl. 28. 13:12
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Matekból a középszintű érettségi anyagából kérnek számon, különös tekintettel:


-hatványozás és gyökvonás azonosságaira (akár pl. (a-b)(a*b) tipusu dologból mi lesz, persze konkrét számokkal)

ÁLTÁLÁBAN ILYEN TIPUSU A LEGTÖBB FELADAT VALAMILYEN FORMÁBAN!


ezenkivül előfordul:

-trigonometrikus összefüggések (pl. sin, cos pl. 1/2, az mennyi)

-függvények ábrázolása (pl. y=2x+1 egyenes milyen értékű a (2;2) pontban, vagy válaszd ki az opciók közül melyik párhuzamos vele)

-bonyolultabb kifejezések, egyszerűsítése

-egyenletek megoldása

-igaz/hamis


minden esetben van 4db választási lehetőséged, tehát kizárásos alapon vagy becsléssel is megoldhatóak illetve gépen töltitek ki, ha jól rémlik 45/60 perced van a matematikára. ha elsőre nem sikerül, onnantól van gyakorlóteszt, amit ha jól begyakorolsz visszafogsz kapni példáékat, de általában nem szokott problémát okozni, stabil matektudással.


(deriválás, integrálás, határértékszámitás már az Analizis I. tárgy keretein belül kerül leadásra)



Fizikából szintén gépen fogjátok kitölteni a tesztet, itt inkább arra mennek rá, hogy érted-e a fizikai összefüggéseket, az alap dolgokat konkrét példán keresztül, ez inkább tippmix. Ha jól rémlik a Fizika I. vizsgabeugrója szintén hasonló kérdés sort dob vissza, tehát érdemes átfutni a 9. és 11.es fizika anyagokat (az elektromosság már nem kell)


Az angol szintfelmérő nem számit igazán, csak az múlik rajta melyik csoportba kerülsz. Ha van angol nyelvizsgád, akkor annyi előnye van, hogy az Angol I-II-III-IV tárgyakat (0. kredit, nem kell teljesitened) illetve a záróvizsga és kollukvium sem szükséges. (ezeket sem muszáj teljesiteni, Villamosmérnököknek nincs olyan tárgy, ahol előfeltétel lenne, a nyelvtudás. Kizárólag a Fizika I. -nél van lehetőseg angolul teljesiteni a tárgyat (mint én anno, nem vészes))


Bármi kérdésed van még irj nyugodtan ;)

2016. júl. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!