Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE TKK angol-magyar tanárira...

ELTE TKK angol-magyar tanárira kit hány ponttal vettek fel idén?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek végzős, és erre a szakra szeretnék menni. Szívesen meghallgatnám a tapasztalataitokat akár a pontokról, vagy hogy hogyan értétek el azt (emelt érettségik, nyelvvizsgák stb.).

2016. júl. 27. 08:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenkit legalább 371 ponttal...
2016. júl. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia :D Én ugyan nem idén, hanem tavaly érettségiztem, de ugyanezen egyetem ugyanezen szakjára, és bőven 371 fölött volt a pontszámom (440 hogy konkrét legyek). Nekem ez úgy sikerült, hogy volt egy 4,5-ös átlagom az utolsó két évre, ez már jó alap volt. A matek érettségim hármas lett (ötven valahány százalék, közelebb a négyeshez), töri 94, hittan 100, magyarból és angolból pedig emelteztem, mindkettő 70% felett sikerült; ami nem nagy szám, tudom, de örültem neki. Volt egy felsőfokú nyelvvizsgám is, de mivel ilyen tanáris párosításnál az angolból kötelező az emelt, a szintén angol felsőfokúmat nem számították bele a pontokba. A magyar emelt tehát nem szükséges, viszont jó alap, mert egyetemen még ettől sokkal nehezebb feladatok várnak rád, szóval én javaslom azt is. Én ugye célirányosan gyúrtam arra, amiket szerettem és amikkel tovább akartam menni (magyar, angol), és mivel ezek jók lettek, nem tudta lerontani még a matek se :) Amúgy ha az egyetemre kíváncsi vagy, küldj egy privátot, szívesen mesélek arról is :)
2016. júl. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!