Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debrecen BTK angol-magyar...

Debrecen BTK angol-magyar tanárképzőre ilyen eredményekkel mennyi az esélyem a bejutásra?

Figyelt kérdés

Magyarból, középszinten 97%-os, 5-ös.

Angolból, emelt szinten, 51%-os, 4-es.

Töriből, középszinten, 80%-os 5-ös.

Matekból, középszinten 44%-es, 3-as.

Bioszból középszinten 65%-os 4-es.

Ezen kívül angolból van egy középfokú komplex nyelvvizsgám.

Ilyen eredményekkel van esélyem?

Tudom,hogyan számítják, hogy csak az emeltet, a nyelvvizsgát nem nézik.

De mégis, aki bejutott, az erre mit mondana? :)



2016. jún. 20. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ugyan az ELTE-n vagyok angol-magyaron, és szerintem elég lehet, bár az az 51%-os angol emelt az nem a legjobb, ilyen angoltudással valószínűleg szenvedni fogsz az egyetemen, angol részről legalábbis (egyetemen 50-60% kell a ketteshez legalább). A magyar közép az nagyon jó lett neked, csak sajnos a közép érettségi közelében sincs az emelt magyarnak - nálunk az ELTE-n látszik azért, ki jött középpel, ki emelttel. Ezeket nem azért mondom, hogy megbántsalak, csak hogyha nem vesznek fel, akkor tudd, miért. És azt is meg lehet csinálni hogy sokat tanulsz, újracsinálod az emelt angolt, és jövőre nyert ügyed van. Sok sikert, én szurkolok azért :)
2016. jún. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm az őszinteséged. :)

Igen, az emelt valóban jobb is lehetett volna.

Azt picit elrontottam. De van angol tudás, a középfokú nyelvvizsgám, az nagyon jó lett. A szóbeli részével volt gond mind a kettőnél, az írásbelik nagyon jól mentek. Remélem bejutok. :)

350 pontom van BTK-n, évek óta 320 pont alatt volt az angol magyar szak.

2016. jún. 20. 17:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Értem, akkor valószínűleg be fogsz jutni :) A középszintű nyelvvizsga alap az angol szakon, mivel minden óra angolul zajlik (irodalom, töri stb.). Első év végére nyelvi alapvizsgát kell letenni, ami felsőfok szintű kb., és erre sok tárgy épül. De ha ügyes vagy, menni fog :)
2016. jún. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is megjelöltem a debreceni magyar-angol

tanárit. Most, hogy több emberrel beszéltem, akik oda indulnak, kezdek aggódni, mert nekem is az angol szóbelivel lesznek problémák. De szerintem vagyunk még páran ezzel...

2016. jún. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Írtam privit. :)
2016. jún. 24. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!