Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Radnóti...

Lajli13 kérdése:

Mi a véleményetek a Radnóti Miklós Gimnáziumról? Milyen a közösség? Van kolesza?

Figyelt kérdés
Első sorban az érdekelne, hogy milyen ott a közösség, de a tanulmányi lehetőségekről is szívesen hallok. Veszprém megyében élek, így elég messze Szegedtől, ezért a kolesz számomra elengedhetetlen lenne, és remélem, hogy hétvégére is maradhatnék. Főként jelenlegi/volt diákok véleménye érdekel, de bárkiét szívesen meghallgatom.

2016. júl. 27. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A budapestinek nincs, a szegedinek viszont van kolesza.
2016. júl. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha kérvényezed maradhatsz hétvégére is koleszban, de számolnod kell azzal, hogy sok a vendég. A gimnáziumnak nincsen kollégiuma, így többen is elhelyezhetnek, általában azonban a Radnótisokat az Ortutayban helyezik el.

A közösség barátságos, figyelmes, ha elég bátor vagy ahhoz, hogy leszólíts valakit, szinte biztos, hogy minimum a haverod lesz a megszólított illető.

Tanulmányi lehetőségek...hát nagyszerűek, de nem teljesen értem a kérdést. Remélem segítettem:)

2016. júl. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Bogi11 ***** válasza:
100%
Tényleg semmi közöm hozzá, csak érdekelne, hogy Veszprém megyéből miért pont Szegedre szeretnél menni? Akár a megyédben, akár a szomszédos Fejér megyében, de Budapesten is kiváló iskolák vannak sokkal közelebb.
2016. aug. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utóbbinak: Szeged egy csodálatos város :D
2016. aug. 3. 13:53
 5/7 Bogi11 ***** válasza:
Ez nem is kérdéses. Ott születtem. :)
2016. aug. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én idén megyek kilencedikbe spanyol szakra, de jópár végzős ismerősünk van a suliból :)

Amit mindenkitől hallok, az az, hogy a tanárok szenvedéllyel tanítanak, az osztálytársak rendesek, te persze minden osztályban vannak kivételek. Szabadidőd nem marad túl sok, főleg ha humános leszel, de mindent összevetve remek iskola. :)

2016. aug. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Szia, én a Radnótiba járok humánra, és mivel szegedi vagyok, iskolaválasztás előtt rengeteg olyan véleményt hallottam, ami az iskola ellen szól. Az a közhiedelem -nem értem, miért-, hogy itt embertelen a hajtás, kegyetlenek a tanárok, kiölik a lelkesedést a gyerekekből, robotokat képeznek belőlünk, stb...

Mégis ezt az iskolát választottam, és egyáltalán nem bántam meg, az előbbi véleményeken és pletykákon már csak nevetni tudok. Az biztos, hogy elvárják a jó tanulmányi eredményeket, viszont megértetik veled azt is, hogy a saját érdekedben tanulsz és képzed magad, talpraesettségre, önállóságra nevelnek, tényleg teljes embert képeznek belőled.

A közösséget imádjuk. Az iskola befogadó, van egy meghatározó hangulat és eszme, amit mindenki átérez. Ahhoz viszonyítva, amit más iskolába járó ismerőseimtől hallok, úgy látom, a tanár-diák viszony is különlegesen jó nálunk.

Sokat tudnék még írni, írj, ha érdekel valami:)

2016. aug. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!