Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeptemberben leszek 8....

Szeptemberben leszek 8. osztályos! A felvételin mennyi pontot kell elérnem, annak érdekében, hogy felvegyenek?

Figyelt kérdés
Pl ha 35 pont a magyar és 10 a matek? Akkor felvesznek? De ha valaki 5 pontos matekot ír és 35 pontos magyart akkor tuti nem veszik fel!?
2016. júl. 28. 00:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A pontok összeadódnak , nem az számít miből érted el hanem hogy mennyi a végösszeg !


És egyébként tudtad hogy egy Bálna súlya 20 elefánt súlyával egyenlő ?

2016. júl. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ hova jelentkezel de egy 60 pont vagy afeletti eredmény már sok helyre elég lehet.
2016. júl. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

40-45 ponttal nem fogsz egy jó suliba bekerülni. Középkategóriás gimibe is 60-65 pont kell legalàbb. Az erős gimikbe meg 75-80 körül.

Elég lehet a 35 pontos magyar és 10 pontos matek egy gyengébb gimibe vagy egy szakközépbe.

Arra menj rá, hogy minél több pontod legyen, ehhez pedig gyakorlás kell. Ha kétnaponta egy régebbi feladatsort kitöltesz magadtól, majd megnézed a javítókulcsot és leelenőrzöd, aztán megnézed, mit rontottál el és miért, esetleg a tanárodat is megkérdezed, hogy kellett volna jól, akkor nagyon sokat fogsz fejlődni. Én 5 éve, amikor az első feladatsort kitöltöttem, 20 pontot értem el kb, majd ugyanezzel a gyakorlási módszerrel fejlesztettem magam és végül 83 pontom lett a felvételin. Szóval simán sikerülhet egy 10 pontos matekból 30 pontosat csinálni. Hajrá!

2016. júl. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy hova mennyi pont kell a jelentkezőktől és a helytől függ. Az a lényeg, hogy a listán hányadik helyen szerepelsz a pontszámaiddal. Általában figyelik a jegyeket is (7. évvégi, 8. félévi), továbbá figyelj arra, hogy vannak helyek, ahol az egyik írásbelinek a pontszámát felszorozzák valamennyivel, és úgy számít a pont.
2016. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Bekerülni sokkal könnyebb, mint bent maradni. Én idén leszek kilencedikes. Erős suliba jelentkeztem -ahova fel is vettek-, de három előkészítőre jártam hetente. Ha te nem is pont annyira, de gyakorolj valamit.. az a 45 pont elég siralmas.
2016. júl. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A matekot nézik általában, a magyar meg legyen kb 30 pont hogy tudják nem vagy fogyatékos. Egyébként sok szakközép erősebb mint a gimik és több esélyük is van onnan a felsőoktatásban... plusz jó alapot adnak, sok gimis csak haldoklik első évben meg a legtöbb kihullik :D szerintem 30 pont mindkettőből kell, az alatt felesleges rászánni az időt meg a képzelgéseket legyen szakmunkás a gyerek
2016. júl. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!