Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nektek milyen volt a központi...

Nektek milyen volt a központi írásbelitek anno? (többi kérdés lent)

Figyelt kérdés

Hány hónappal előre kezdtetek el rá tanulni?

Izgultatok?

Mit csináltatok miután kijöttetek?

Mit csináltatok amikor bementetek(az előtt)?

Hány pontos lett?

Amikor otthon csináltál tesztet hány pontod lett?

Melyik Iskolába mentél tovább?

Nagyon vártad?

Melyik suliban írtad?


Én nagyon izgulok igaz csak Januárban lesz, a magyartól nem is izgulok de a matektól nagyon, a tavalyi felvételit itthon megírtam és a matek borzalmas lett(Magy:48,Mat:26)



2016. júl. 28. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Szeptemberben kezdtem el tanulni.

Igen, izgultam.

Miután kijöttem teljesen nyugodt voltam, és örültem, hogy vége.

Mielőtt bementem ittam, mosdóba mentem, hogy közben ne kelljen, szőlőcukrot ettem és beszélgettem másokkal.

83 pontos lett.

Eleinte 25-20 pont körüliket írtam, aztán gyakorlások után már 40 felettieket.

Eötvösbe vettek fel.

Igen, vártam az új sulit, de izgultam is.


Visszanézve teljesen felesleges volt izgulni a felvételi miatt, ha már most ilyen jó a magyarod, akkor rágyúrsz kicsit a matekra és minden jó lesz. Bár 74 ponttal màr jobb helyekre is bekerülhetsz, szóval nem baj, ha a matekot nem sikerül sokkal magasabbra feltornázni, ne aggódj. Kétnaponta írj meg egy feladatsort magadtól, majd ellenőrizd és tanulj a hibáidból. Csomó rutinfeladat van, ami ugyanaz mint a többi felvételiben csak mondjuk más számokkal.

Sok sikert!

2016. júl. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hú hát ez 7 éve volt szóval nem emlékszem mindenre:D


Jártam előkészítőre, az nem tudom mikor indult, de akkor. Magamtól viszont szilveszter éjjelén kezdtem el írni egy feladatsort, akkor esett le hogy mindjárt itt az idő:D

Izgultam, persze.

Megettem a csokimat:)

Hmm...nem tudom:D Gondolom beszélgettem barátnőimmel, anyukámmal.

Na látod erre nem emlékszem:D

Erre se, de csak egyet csináltam szerintem.

ELTE Trefort:)

Nem tudom, gondolom, de inkább féltem egy kicsit.

Szent István

2016. júl. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként én szakközépbe megyek mert rendszergazdai alapismeretet akarok tanulni onnan meg az elte informatika karára akarok majd menni.
2016. júl. 28. 10:57
 4/10 A kérdező kommentje:
És 8.ban hány órát foglalkoztatok a központival
2016. júl. 28. 10:57
 5/10 A kérdező kommentje:
*?
2016. júl. 28. 10:57
 6/10 anonim ***** válasza:

- 2012-ben írtam

- szeptember környékén kezdtem el gyakorolni

- igen, izgultam

- volt egy vektoros feladattípus, amit akkor még nem is tanultunk, szóval ment az értetlenkedés, hogy annak mi a megoldása

- semmi különöset..

- matek : 36 pont, magyar: 45 pont

- megcsináltam az összes korábbi feladatot, ez volt a gyakorlás.. egyre jobbak lettek mindig

- Eger - Neumann János

- eléggé

- ugyan itt írtam

2016. júl. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2015ben irtam

-Mar nyaron elovettem a feladatokat,nezegettem oket,de szeptembertol kezdtem el tenylegesen tanulni. Jartam elokeszitore es matekbol tanarhoz is.

-Nagyon izgultam.

-Elmentunk baratokkal kavezni,hogy egy kicsit lazitsunk. (Ok is akkor irtak.)

-Ettem,es panikoltam:D Ugy ereztem,mindenki okosabb ott nalam,es hogy tuti gyujtosuliba kerulok.

-Magyar 45,matek 37

-A magyar 48-50 korul volt altalaban,a matek 30-35.

-Fazekas(Debrecen),itt is irtam.

-Kivancsi voltam,hogy milyen lesz,de azert annyira nem vartam.

2016. júl. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2011/2012-ben voltam nyolcadikos.

Tehetséggondozói felvételit írtam. (Akkor volt utoljára, azt hiszem.)

Tanulni újat már nem tanultam rá, maximum magyarban nézegettem át a szófajokat, meg hasonlókat, meg olvastam pár szólás-közmondást.

Matekkal kb. őszi szünetben kezdtem el foglalkozni, de csak feladatsorokat csinálgattam. Max. kettőt, meg akkor volt egy műtétem decemberben, a kórházban talán megcsináltam egy fél feladatsort. Összesen max. 5-10 darabot csinálhattam, de azokat se elejétől végéig. Magyarból csak nézegettem omr feladatot.

Persze, egy picit izgultam, mert alapvetően izgulós fajta vagyok, meg nem volt még ilyenben nagyon részem, csak versenyeken. Meg akkoriban sokan azt csinálták, jogy gyakorlás gyanánt megírták a központit is, ami kb. egy héttel előtte volt. Én ezt sem tettem meg.

Miután kijöttem, azt hiszem kaptam egy könyvet, meg talán elmentünk vásárolni, mert akkoriban nem volt gyakori, hogy abban a városban voltunk autóval. (Kb. 30-40 km-re van.)

Nem emlékszem, mit csináltam előtte. Odautaztam, megkerestem a helyemet, magam mellé raktam a táskát, odafele úton talán belenéztem egy magyar könyvbe, de ennyi.

36 lett a matek, 39 a magyar, szóval nem lett olyan király, de még így is középen voltam a listán (osztály létszámon belül), pedig egy erős iskolába jelentkeztem, a legfelkapottabb szakára.

Otthon is kb. ekörül lehettek, de teljes feladatsorokat nem csináltam.

Abba, amit elsőnek megjelöltem. (Max. privátban megírom.)

Igen, vártam.

Ugyanabban, ahova felvettek. De alapvetően csak az volt az egyetlen, ahova kellett felvételi. Két sulit + 2-2 szakot jelöltem meg. Egyik helyi volt, oda csak jegyek kellettek.

Én ekkoriban, még kb. tisztában sem voltam vele, hogy kell majd írásbeli felvételi, vagy hasonlók, szerintem felesleges ráparázni erre ennyire, mertökésőbb ennél csak nagyobb számin kérések, megmérettetések lesznek. És egy fontos van: nem számít annyira a középiskola, mint amennyire most érzed a jelentőségét. A matekra viszont gyúrj rá. Főleg, vannak szakok, ahol mondjuk a mateknak a pontszáma 1,5-ös szorzóval van (pl. nekem is), stb.

Ha van valami, amit nem vettetek még, azt esetleg vedd át a tanároddal, vagy valakivel, vagy magadtól külön.

2016. júl. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

- 2012-ben írtam. 8.-ban, ha jól emlékszem októberben indultak felkészítők. Minden héten volt egy-egy plusz óra. Otthon nem nagyon foglalkoztam vele, megnéztem pár előző évit és ennyi.

- Jobban izgultam akkor, mint most érettséginél. :D

- Miután megírtam felhívtam a szüleimet és elmondtam, hogy túl vagyok rajta.

- Mielőtt bementem nem nagyon tudtam senkivel sem beszélni, mert abba a terembe ismeretlenekkel voltam beosztva.

- A magyar 38/50, matek 20/50

- Itthon a magyar volt 45 pont is, a matek meg 17.

- Egy kisvárosban élek és itt a helyi gimnáziumba. Közel van egy megyeszékhely, ahol több középiskola is van, de nekem megfelelt a helyi is.

- Igen, vártam, főleg, hogy a legjobb barátommal egy osztályában voltunk.

- A helyi gimiben írtam, de mint említettem voltak sokan a környékről is.


Ne görcsölj annyira rá, mert az ront a teljesítményeden. :) A matekom nem volt fényes, de ez mégsem befolyásolt a későbbiekben, végig 4-es voltam.

Sok sikert! :)

2016. júl. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
1996-ban írtam, fizikából, kémiából és matekból is. A kémia négyes lett, mert elfelejtettem, hogy a lapnak két oldala van, és kifutottam az időből. A matekra meg elfelejtettem bevinni a számológépemet, és egy Négyjegyűvel kellett megírnom - így is ötös lett.
2016. júl. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!