Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pótfelvételivel vajon felvenné...

Pótfelvételivel vajon felvennének?

Figyelt kérdés
csak egy szakot jelöltem, de nagyot ugrott a ponthatár sajnos, így nem vettek fel. 17 ponttal vagyok a ponthatár alatt. Van esélyem a pótfelvételin, vagy valami más szakot jelöljek?

2016. júl. 28. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
A pótfelvételin adott iskola adott szakjára nem lehet kevesebb a ponthatár, mint ami most! Vagy mást keresel, vagy jövőre próbálod ugyanezt.
2016. júl. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
az első jó nagy baromságot írt... szerintem simán van esélyed, mert a ponthatárt a létszámkeretbe még beleférő, utolsó diák pontszáma határozza meg. De azt ugye tudod, hogy pótfelvételizni csak fizetős szakra lehet?
2016. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első sem írt hülyeséget. Az igaz, hogy a pontszámot ugyanúgy határozzák meg pótfelvételin is, mint az általános eljárásban, de lesz egy minimum pont, ami alá nem lehet menni, az pedig az általános eljárásban a ponthatár, nem a jogszabályi minimum 280 pont.


Tehát ugyanarra a szakra felesleges jelentkezni ugyanazokkal az eredményekkel. Viszont, ahogy a második válaszoló is írja, itt már csak önköltséges képzések indulnak, vagyis a minimum ponthatár is az önköltséges ponthatár lesz, nem az állami szintjét kell megütni.

2016. júl. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagyis fizetősre simán beférsz. Amúgy meg dőreség csak egy szakot megjelölni. :D
2016. júl. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
mindent egy lapra tettem :D volt már életem során, h tök jól bejött, de most nem. Ahova pótfelvételizni szeretnék, oda 80-nal van a ponthatárnál több pontom..kicsit fájó, hogy egyébként simán felvettek volna államira, de ez van,másképp rohadtul nem érdekelne az átlag, mert nem arról szólna az ottlét,hogy minél előbb vegyenek át államira. Legalább lesz valami húzóerő.
2016. júl. 29. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!