Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mennek ennyien óvónőnek,...

Miért mennek ennyien óvónőnek, tanítónak?

Figyelt kérdés
Akik ezeket a szakmt választják, azok nagy rész tényleg ezt a hivatást akarják választani, vagy csak egy könnyű diplomát szeretnének szerezni , ahova könnyen belefér jutni ? Vagy megsem ennyire könnyű ?

2016. júl. 28. 22:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint azért választom az óvodapedagógus hivatást, mert tudom, hogy képes vagyok hosszasan, türelmesen, odafigyeléssel és szeretettel bánni a gyerekekkel, így számomra egyáltalán nem lenne megterhelő ebben a szakmában dolgozni. Nem kell lenézni egy pedagógust sem, egyáltalán nem könnyű sem az iskola, sem a munka, bár tény, hogy nem ér fel egy egyetemi szintű mérnöki képzéssel... De kár is ilyesmivel összehasonlítani. :)


Aki pedig CSAK azért választja ezeket, mert "könnyű diplomát szeretnének", azokból lesznek az olyan "leszarok minden kölyköt, csak hagyjanak békén" kategóriás pedagógusok, akik sok gyerek életét megkeserítik sajnálatos módon...

2016. júl. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az osztályom nagyjából fele ment tanítónak és óvónőnek. Ebből 3-an azért, mert gyerekekkel szeretnének foglalkozni és már a kezdetektől ez a tervük.

A többi sajna csak azért, mert rájöttek, hogy ahová eddig akartak menni (pszichológiára) 100-150-nel több pont kell, mint amennyit ők el tudnak érni, és így csak oda elég nekik. Sajnos nem látom rajtuk egyáltalán a hivatás iránti érdeklődést, ilyenekhez nem szívesen adnám be a gyerekemet oviba /suliba.

2016. júl. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!