Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A következő tanévben (2017)...

A következő tanévben (2017) akarom elkezdeni az emberi erőforrás szakot levelező tagozaton. Egyelőre tanácstalan vagyok, melyik intézményben. MET, KRE, KJF, SZIE, ZSKE, WSUF?

Figyelt kérdés
Fontos tudni, hogy vidékről fogok feljárni és érdeklődnék, hogy melyik iskolákban van csak szombaton tanítás, illetve ha ilyen nincs, akkor melyik helyeken nézik el, ha péntekenként nem tudok bejárni (munka miatt)?

2016. júl. 30. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Ezt a szakot inkább ne kezdd el.
2016. júl. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés. Kérlek nézz szét a munkaerőpiacon és meglátod, hogy keresett a HR szakma.
2016. júl. 30. 18:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezek közül úgy gondolom a KRE, aminek van is valami értelme. Esetleg a SZIE. De inkább BGE, BCE, vagy vidéken DE, ME, ami jobb nevű és kicsit komolyabb. De ez csak egyéni vélemény, lehet más máshogy gondolja.
2016. júl. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Te nézz szét a munkaerőpiacon és meglátod, hogy nem az. Ráadásul fizetés is vicc kategóriás... De ahogy gondolod.
2016. júl. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezek közül KRE vagy SZIE, mert ezeknek van jobb neve, de a KRE-n pénteken is van tanítás, SZIE-n általában csak szombaton, néha péntek délután.
2016. aug. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező!

Én az SZIE-re járok emberi erőforrás tanácsadó mesterszakra. 4 féléves állami ösztöndíjas.

Most fogom visszamondani a jogviszonyomat 2 félév után.

Saját véleményem a tapasztalataim alapján:

Én nagyon megbántam, hogy ezt kezdtem el. Az oktatás színvonala kritikán aluli. Lehet hogy az egyetem neve jó, de ezé a szaké és a karé, a tanszéké botrány.

A szaknak semmi köze az emberi erőforráshoz, csak és kizárólag a tanácsadáshoz. Azon belül is a pályaorientációs munkavállalási tanácsadáshoz. Én nem ilyen tanácsadó szeretnék lenni, hanem inkább a HR Generalista vonal. Ez itt nagyon bölcsész és nagyon elméleti - Supert például szó szerint kell tudni. Semmi köze a HR-hez.

A 2. félév elején kijött az órarend. Az óráink 80%-a pénteken van és a nagy része gyakorlati óra, amire be kell járni. Kötelező. A gyakorlatokat nem lehet kihagyni, különben nem kapsz aláírást, se jegyet.

A szombati napok is elég kemények. A gyakorlatokat úgy képzeld el, mint egy csoportos tréninget, körbeültök és a tanár a csoportvezető, mindenki elmondja, hogy XYZ vagyok, azért jöttem, mert tovább akarok tanulni, kb. mint valami amcsi önismereti csoportterápián. Ha erre van szükséged, akkor gyere, de csak ha meg tudod oldani a pénteki bejárást.

Nálunk most ebben a félévben a pénteki óra du. negyed 3-tól este fél 8-ig tartott és végig ott kell lenni. A végén van névsorolvasás, és kapod a pipát. 5,5 óra gyakorlat az nagyon durva tud lenni egyszerre, Max. 15 perces szünetekkel. A követelmények beadandók, jegyzőkönyvek, házidolgozatok, ZH-k, és szóbelik egyvelege. A tanárok némelyike segítőkész, némelyik nagyon nem az, sőt. Mindent összefoglalva, a BKH egy megtűrt kolonc, ha jót akarsz akkor nappalira és Gödöllőre jelentkezel. De én nem jönnék ide, sőt most fogok innen elmenni. Az ELTE is most indította el a szakot, jobban jársz szerintem azzal.

Ha van még kérdésed szívesen írok. Ha időközben felvettek és idejársz akkor remélem neked jobban sikerült mint nekem.

2016. okt. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!