Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi matek szintfelmérőre...

Egyetemi matek szintfelmérőre készülök itthon, van pár feladat amit nem tudok?

Figyelt kérdés

Találtam egy oldalt,ahol vannak gyakorló feladatok, elkezdtem őket csinálni, elővettem az összes eddigi füzetem de ez a pár feladat nem megy... :(

Az a lényeg,hogy nem lehet számológépet használni. Le tudnád nekem írni,hogy hogyan jutok el az eredményhez?

Előre is nagyon hálás vagyok!! :)



[link]


[link]


[link]


[link]



18/L


2016. aug. 3. 12:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezek nagyon egyszerű, elemi képletek. Egyszerű hatvány és logaritmus. Talán fejtsd ki, hogy mit nem értesz, hiszen au azonosságok adottak pl. fv. táblából megtanulhatod, és onnantól kezdve unalmas, mechanikus, jól megszokott dolog az egész.
2016. aug. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
BGE? :D
2016. aug. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az elsőnél azt nem tudom,hogy mit kell csinálni a két gyökkel ha kivonás van köztük. Mert ha szorzás lenne,akkor közös gyök alá lehetne rakni,de így?
2016. aug. 3. 18:56
 4/13 A kérdező kommentje:
A másodiknál 15.gyök alá kell rakni őket? És utána?
2016. aug. 3. 18:56
 5/13 A kérdező kommentje:
A harmadiknál az utolsó elemet nem tudom... Ott hogy kell alakítani?
2016. aug. 3. 18:57
 6/13 anonim ***** válasza:

Elemi azonosságokkal kell felbontani a zárójeleket, ill. elvégezni a hatványazonosságokat.

Továbbra sem értem mi a kérdés.


Lépésenként vegyük sorra a feladatokat!

2016. aug. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Javaslom nagyon feküdj rá a matekra..

Ha ezekkel nem vagy tisztában, akkor nagyon nagy gondok lesznek a továbbiakban..

2016. aug. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ennyire jutottam, mik az utolsó lépések?

[link]

2016. aug. 4. 15:14
 9/13 A kérdező kommentje:
2016. aug. 4. 15:15
 10/13 A kérdező kommentje:
2016. aug. 4. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!