Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Holnap kémia és itthon senki...

Holnap kémia és itthon senki sem tud segíteni.8. -os kémiai reakciók, de mégis hogyan? (konkrét feladat lenn)

Figyelt kérdés

Írd fel a következő kémiai reakciókat:


Oxigén + Hidrogén


Alumínium + Oxigén


Lítium + bróm


foszfor + klór


higany-oxid bomlása elemeire.


Ilyesmik lesznek a feladatok, remélem itt valaki tud segíteni előre is köszi :)!Mert én nem tudom megcsinálni.. a tanár szörnyű.



2013. nov. 3. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:

O2+2 H2 ---> 2 H2O


2 Al+ 3 O2 ---> 2 Al2O3


Lítium és bróm tudomásom szerint nem reagál...


2 P + 3 Cl2 ---> 2 PCl3


Ez meg ha jól sejtem 2 HgO ---> 2 Hg + O2


De talán valaki javít vagy alátámaszt :D

2013. nov. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

De ige, a lítium és a bróm is reagál: 2 Li + Br2 ---> 2 LiBr, a többi jó.


Amúgy attól hogy megoldjuk neked ezeket, nem fogod jobban érteni az anyagot. Inkább nyisd ki a tankönyvet, ha már tényleg olyan rossz a tanárotok. De egyébként nem feltétlenül a tanár a hibás, talán nem próbálkozol eléggé, például nem csak azt érdemes leírni amit lediktálnak, hanem azt is megéri pár szóval lejegyzetelni amit csak úgy elmond. Persze lehet hogy tényleg rossz a tanár, mert ilyen sajnos van, de erre is van megoldás: óra után hazamész, leülsz és elolvasod az anyagot füzetből + könyvből egyszerre, esetleg google, wiki, stb, végső esetben itt is megkérdezheted. De az ilyen esetekben magadnak kell megharcolnod a sikerért. Ezt nem azért mondom mert beszólni akarok, hanem segíteni szeretnék.

2013. nov. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na, akkor én is tanultam valamit, én eddig úgy tudtam, hogy csak Li-vegyület + Br képez lítium-bromidot.


És kérdező igaza van a 2. válaszolónak, talán még annyit mondanék, hogy ha nem megy az egyenletrendezés az sokkal könnyebben orvosolható (Tömeg/Anyagmegmaradás törvénye), mint ha nem is tudnád mi keletkezik. Azt pedig lehet következtetni sok mindenből, nem kell hozzá más csak egy periódusos-rendszer, viszont az még messze van neked, és ráadásul az se mindig működik.

2013. nov. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!