Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem-hány tantárgyat...

Egyetem-hány tantárgyat szokás felvenni egy félévben?

Figyelt kérdés
Mennyi füzetet vegyek?
2016. aug. 5. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lapokra írok. Nem veszek füzetet. Van amire kevés egy füzet, van, amire meg sok.


Targyakat nem darabra szokták nézni, hanem kredit értékre. 30-35körül teljesíthető a félév. 40 felé már kemény.

2016. aug. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Felesleges füzetre kidobni a pénzt, szerintem is a lapos-lefűzős megoldás a legjobb.

A "tantárgy" pedig változó, krediteket nézünk.

2016. aug. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

43 kreditet vettem fel előző félévben (ütközések is voltak) 39-et sikerült teljesíteni, a tantárgyak száma kb 14 volt (3 kredites tárgyak átlagosan). Egyébként általában a legtöbb helyen 11-12 tárgy +/1 tárgy szokott lenni :)

(Van tárgy ami 2 kredit, van ami 7 (de már 8 krediteset is láttam, igaz az más egyetemen, néha a nehézséget is jelölik, de ez szubjektív és ellenkezője is gyakran kiderül)

Érdemes követni a mintatantervet (vagy átgondolni ha többet akarsz) sokkal kevesebbet nyilván csúszással lehet megoldani, amit jó esetben nem sokan akarnak ilyenkor az önköltségesre kerülés is rizikós (Már 38 kreditet kell évente teljesíteni) az intézményi átlag kb. 3.0 szokott lenni (természetesen intézményenként eltérő)


én is lapokat javaslok, vagy egy mindenes füzet / vagy laptop v. tablet+billentyűzettel

2016. aug. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem lévő 3 hozzászólóval, egy mappát vegyél és egy csomag fénymásolólapot.
2016. aug. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

30-35 kreditnyi tárgyat érdemes felvenni, ez még simán teljesíthető (de akkor minden félévben tartani is kell)

ez nálam olyan 6-8 tantárgy körüli


jegyzetelésre én meg azt ajánlom, hogy olyan A4-es füzetet vagy jegyzettömböt vegyél, aminek könnyen kitéphető, lefűzhető lapjai vannak

ebből vannak nagyon olcsóak is

én úgy csinálom, hogy csak ezt az 1 füzetet viszem magammal (amúgy van egy vonalas és egy négyzetrácsos, de a vonalasat alig használom)

lap tetejére mindig ráírom a tantárgyat és a dátumot, majd később tárgyak szerint csoportosítva lefűzöm egy mappába


de kinek milyen módszer válik be

van ismerősöm aki mindent egy füzetbe írt, mert nem igazán jegyzetelt előadásokon (ez mondjuk abszolút nem hatékony, saját jegyzetből sokkal könnyebb tanulni, mint máséból)

egy barátnőm sima, nem kilyukasztott lapokra írt, de neki egy idő után eléggé összekeveredtek

és persze volt aki mindennek külön füzetet tartott fent, de aztán megbánta, mert többet kellett cipelnie és volt olyan tárgy, ahol alig kellett írni vmit, így abszolút nem érte meg neki


következő félévben meglátjuk ki hogy dönt, de szerintem a legjobb, ha lefűzöd a lapokat és csak 1-2 füzeted van (vagy esetleg nyomtatós lapokat használsz, bár szerintem arra nem olyan jó írni és még lyukasztani is kell, valamint árban sincs olyan nagy különbség)

2016. aug. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában 25 és 35 közötti kreditet célszerű felvenni, mintatanternek megfelelően. Ez többnyire 8-14 tárgyat jelent, kreditértéktől függően. Egy súlyosabb tárgy akár 5-6-7 kredit is lehet, míg egy szabadon választott általában csak 2-3 kp.


Én sem füzetbe jegyzeteltem soha, szerintem érdemesebb A4-es sima géppapírt vanni, 500-as csomagot kb. 1000Ft környéki áron lehet kapni.

Anyagilag is praktikusabb, nemmellesleg jobb kihasználtságot, elosztást tesz lehetővé, hiszen egy közönséges füzet lehet hogy kihasználatlan lapokat is fog tartalmazni, míg egy 6kp.-os tárgynál akár 10-15 db. is kellhet, így nem célszerű, ha nincs egyben.


Nameg az A4-es géppapírnak az is nag előnye, hogy elég vinni csak az aznapra használandó üres mennyiséget, míg füzetnél elég sok súly lehet a korábbi jegyzetek szállítása...


De tőled függ, melyik válik be. A4-es papírról még annyit érdemes tudni, hogy mikor jegyzetelsz, kell hagyni kb. 3cm-es margót, hogyha lefúzöd utólag, akkor legyen annak is helye.

2016. aug. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
hát nem kreditfüggő... hanem egyetem... én gyógytornász hallgató vagyok, pécsett tanulok, az anatómia nálunk 1! kredites tárgy volt... most végeztem az 5. szemeszterrel,kerek 20 tantágyam volt, 35kreditért, összességében 82 tantágyat csináltam meg az 5 szemeszter alatt. jövő félévben 19 lesz utána 22 majd pedig féléves kórházi gyak, szóval az összesen mennyi? 123tárgy 7 félév alatt + kórház? az 17,5tárgy / félév átlagosan. 14 tárgy 40+ kredit?? álmodik a nyomor :DDD amúgy én előadásokon iphonera letöltöttem a word-ot, bluetoothos billentyűzettel gépeltem a témát (tudok vakon ~60wpm nem sok) gyakorlati órákon meg lapokra írok. de az egyetem a pokol. ne gyere :DD
2018. jan. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!