Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok! Első év első...

Orvosisok! Első év első félévében hogy néz ki a gyakorlati bonctermi demonstráció?

Figyelt kérdés

Kb. mit kell csinálni, milyen nehézségű feladatokat adnak(tudom a nehézség relatív, de mondjuk a gyakorlatokon megszerzett tudás + könyvek jegyzetek segítségével meg lehet-e csinálni 4-es 5-ösre?)

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2016. aug. 6. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sotéról tudok nyilatkozni

Az első félév anyaga főleg a végtagok és a koponya, ezekből vannak demonstrációk. Bemegy a csoporthoz egy vagy két tanár, egyesével odahívnak egy hallgatót a preparátumhoz és fel kell ismerni a képleteket, némi elmélettel kiegészítve. Abszolút teljesíthető, az első féléves vizsga is viszonylag könnyű - utólag persze, mert akkor rengeteg az anyag, bele kell rázódni. Igazából az első félévben kézzel fogható dolgokat kérdeznek, ezért "könnyebb".

2016. aug. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Annyi lenne még, hogy ezt a preparátum dolgot tudnád egy kicsit részletezni?

Ez csak mondjuk csontokat jelent, vagy pl. ott egy formalinból kivett, felboncolt végtag(netán nekem kell ott helyben felboncolni a végtagot, ettől félek, bár ilyet remélhetőleg csak nem kell vizsgán csinálni...:S)

Előre is köszi választ! :)

2016. aug. 6. 23:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Demonstrációtól függően lehet száraz (csont) vagy nedves preparátum is. Helyben boncolni nem kell. Másodév végén van boncvizsga, de azt is előre, a szabadidődben kipreparáljátok párban és a vizsgán csak bemutatjátok. A boncolástól nem kell félni, egyáltalán nem hangsúlyos, már kész preparátumokat kaptok, azon tanultok, illetve van egy tetem, amin egy vagy két csoport osztozik két évig, szép lassan kipreparáljátok a gyakorlatokon.

Ezeknek a demonstrációknak az a lényege, hogy amit az atlaszban látsz és a funkciból elolvasol, azt megtalálod-e a preparátumon. Kevésbé jelentős dolgoknál elég ha tudod, hol keresnéd, mert agyonhasznált már minden és leszakadtak a képletek.

2016. aug. 7. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

DOTÉn első félévben nincs anatómia (de gondolom SOTÉra kérdeztél rá ez alapján :D )

Nálunk második félévben kezdődik és régiók szerint vesszük. Először jön a felső végtag (csontok, izmok, idegek, erek, nyirokelvezés), majd alsóvégtag ugyanígy, majd a félévben az utolsó demonstráció a koponyáról szól.

Általában nedves tetemen kell bemutatni a az aktuális régiót (pl dorsum manus, fossa axillaris, regio glutea) de a koponyánál értelemszerűen a koponyán mutatod be.


Fel lehet készülni a gyakorlati jegyzeteidből, Funckiból, Sobottából (persze kell mellé szerencse faktor is :))) )

2016. aug. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Egyébként SZTE ÁOK, de gondolom nincsenek olyan nagy különbségek a vizsgában. :)

Ment a zöld kéz!

2016. aug. 7. 15:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Na nem tudtam hogy Szegeden is már első félévben indul az anat :) (De mindig tanul az ember :D)

2016. aug. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!