Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen az előadások összege...

Egyetemen az előadások összege időre nézve több vagy kevesebb mint a gimnáziumi órák esetén?

Figyelt kérdés
Vagyis ha én minden előadásra beülök, akkor összesítve többet, vagy kevesebbet ülök a padban mint gimnáziumban ? Kb mennyi idővel ?

2016. aug. 13. 01:22
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Ha csak az előadásokat nézed, ugyanannyit vagy kevesebbet ülsz a padban, mint gimiben. Az előadások jellemzően délelőtt vannak, ritka az, ami dél után kezdődne (de van). Viszont az információsűrűség nagyobb: néha egy óra alatt egy teljes gimnáziumi félévnyi anyagot hadar le a tanár (ezt elsőben, az első 1-2 előadáson tudod lemérni).

Ha a gyakorlatokat is hozzáveszed, már nagyjából ott jársz, mint középiskolában, ha pedig az otthoni tanulást (muszáj, anélkül nem megy) is számolod, akkor többet töltesz okosodással, mint középiskolában.

2016. aug. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én az eddigi tapasztalataim alapján írom ezeket.

Ugyanannyit ültem iskolapadban, mint gimiben, de sokkal lazább az egyetem és az óráim között több szünet van. De hogy melyik előadáson mennyit ülök az változó, volt olyan előadás ami 10-13ig tartott, a legkevesebb 45 perc. Szerintem ez ahány órarend annyi féle, de nekem úgy tűnik hogy kb ugyanannyit ülök a padban mint gimiben.

+ egyetemen azért vannak ilyen lazább napjaim, ahol kb 2 órat vagyok bent. Na ilyen gimiben nem volt

2016. aug. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz megmondani, mert 8-19-ig vannak órák. Szerintem összemérhető a gimnáziumi óra számmal (25-30 tanórát simán össze lehet szedni), viszont jobban el vannak osztva az órák. Hogy mire jársz be, az a te dolgod. Aki első évben sem akar már bejárni, az könyen a padlón találhatja magát.

#1 Egyetemenként változó, hogy mikor vannak órák, nem igaz, hogy csak de van előadás. 5-kor is simán tartanak. A napok sem homogénnek, általában hétvége felé ritkul, van akinek pénteken nincs semmije.


25

2016. aug. 13. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szakfüggő. Nálam bőven több..
2016. aug. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ, mennyire jársz be.
2016. aug. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!