Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pár, egyetemhez kapcsolódó...

Pár, egyetemhez kapcsolódó kérdés?

Figyelt kérdés

- Az első félévben a tesit leszámítva, nyolc tantárgyam van. Félév végén az összes 8 tantárgyból vizsgázni kell?

- Mit jelent a gyakorlatban az, hogy jegy megajánlás? Mármint mi alapján ajánlj meg egy jegyet a tanár? Úgy hallottam, hogy évközben nincs számonkérés..


2016. aug. 15. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel nem írtad meg, hogy melyik egyetem melyik szakáról van szó, ezért konkrét választ nem is fogsz kapni. Ettől függetlenül: ami vizsgás tantárgy, abból valóban vizsga van. A gyakorlati órákból, szemináriumokból, laborokból viszont gyakorlati/félévközi jegyet kapsz. Ezt kaphatod zárthelyik, beadandó feladatok, referátumok, stb. A megajánlás valóban az van, hogy pl. órai munka alapján azt mondja, hogy nem kell vizsgáznod vagy zh-t írnod.
2016. aug. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden tárgyból van vizsga. Van, ami félévközi jeggyel zárul. Nézd meg a tantervet, ott írva lesz.


A félévközi teljesítmény alapján. ZH, kis ZH, házi, pluszpont, stb. Ha ezek nagyon jó eredmények, akkor kaphatsz egy jegyet, és nem kell vizsgázni.


Év közben rengeteg számonkérés van. Gyakorlatokon és laborokon szokott lenni ellenőrzés, illetve ZH-k kb. minden tárgyból vannak. Persze ez egyetemfüggő, lehet az oviszintű helyeken nincs...

2016. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vannak tárgyak, amikből vannak félév közben zh-k (zárhelyi dolgozat). Ezek alapján szoktak megajánlani jegyet. De alapvetően igen, ha nincs megajánlott jegyed, akkor igen, nyolc vizsga vár rád. Átlagos vizsgaidőszak.
2016. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg a mintatantervet, az enyémben az adott tárgy mellé oda van írva h hogyan zárulnak


K, KK, SZ, 5fgy (Kollokvium, Kiemelt Kollokvium, Szigorlat, 5 fokozatú gyakorlati jegy)


Az adott tárgytól függ, hogy ki lehet-e váltani évközi a ZH-k/Demók eredményei alapján. Szerintem ezeket első előadásokon el fogják mondani.

2016. aug. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg a tantárgyaidnál, hogy mi van oda írva, nálunk így nevezik pl: Kollokvium, megajánlott jegy, gyakorlati jegy, szigorlat.

Kollokvium, mikor vizsgát kell tenned vizsaidőszakban. Szigorlatnál több tárgynak a vizsgája van egy időontban, egy nagyobb lezárást szokott jelenteni. Gyakjegy általában szemináriumonál van, évközbeni vizsga/zh. megajánlott jegy az az, hogy a tanár ad neked a félév végén egy jegyet az órai munkád, egyéb dolgok alapján.


Legalábbis nálunk! (ELTE) így volt.

2016. aug. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#utolsó


Debrecen - ÁOK-on nem így van :) Nálunk attól, hogy egy tárgy kollokvium, még ki lehet váltani. A szigorlat nálunk egy tárgyat zár le ami több féléven keresztül tartott. (pl. Anatómia szigorlat az 2 félévet lezáró komplex vizsga)

2016. aug. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os


Rendben, azért írtam oda, hogy az ELTE-n így vettem észre. :) Nálunk több tárgyból volt 'Pedagógiai-pszichológiai komplex szigorlat' néven fut.

2016. aug. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Láttam, csak gondoltam leírom nálunk hogy van :))))
2016. aug. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!