Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon nehéz középiskola után...

Nagyon nehéz középiskola után hozzászokni az egyetemhez? Van akinek egyáltalán nem sikerül beilleszkednie? Vagy azért bukik ki (mert egyébként okos) nem tudja hogyan tanuljon meg annyi mindent rövid időn belül?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 18. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez most elég tág így...


Hova megy egyetemre? Milyen szakra? Melyik városba?

2016. ápr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Budapest

BME

Ipari termék és formatervező mérnök

A matek és fizika jól megy, emelt matekot teszek és alapvetően kicsit lusta a természetem és félek hogy nem megy majd a tanulás vagy ilyesmi :S

2016. ápr. 18. 08:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskolában a gimisek tűnnek nagynak, gimiben az egyetemisták, egyetemistaként az, akinek már fix munkahelye van, aztán az, akinek gyerekei vannak, hogy hú, az már komoly... elárulom, egyik után sem jön egy hatalmas függöny és tárul fel a csoda :) Az ember éli az életét, lassan alkalmazkodik a megváltozott körülményekhez és ennyi. Mindenki képes rá. Emiatt kár aggódni. Többet bírsz mint gondolnád!!


Épp ezen merengtem el én is éjjel, hogy gimiben érettségi előtt, ha egyik napról a másikra meg kellett tanulni 3 tételt, akkor már vérengzésnek éreztük. Most 2 pici gyerek és munka mellett fogok diplomázni, és simán éjszakázom és tanulok. A kettő között csak tíz év telt el, nem sok idő ám! :) Érdekes, hogy néhány év alatt mennyit változik egy ember személyisége, teherbírása, hozzáállása az élethez!


Bízz magadban, felnősz a feladathoz! :) Sok sikert!

2016. ápr. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom milyen az alapvető életmódod, hogy sulin kívül milyen gyakran jársz el az osztálytársaiddal barátaiddal, meg mennyi időt szánsz tanulásra.


Én a Corvinuson voltam 3 évet aztán elegem lett és mentem OKJ-ra azóta már dolgozok pedig ha erőltettem volna még most se tartanék ott hogy dolgozzak főállásba.


Ég és föld a középsuli mg az egyetemi élet. Az egyetemi élet nem úgy van mint a filmekbe hogy orrérzésig bulizol, bemész órákra, vizsgázol és jó napot.

Ott ugye magadnak kell összeállítanod az órarended, bizonyos tárgyakat fel kell venned, ezt segítség nélkül nem fogod tudni tartani. Másfelől ott lehet barátkozni mert vannak olyanok sajnos akik divatból mennek egyetemre csak hogy legyen diplomájuk amivel nem nagyon helyezkednek el, vagy csak simán kerülik a munkát, mert fejükbe van az hogy diplomával jól keresnek, ami igaz is, csak ez nem olyan egyszerű.


Na most ott barátkozhatsz meg mehetsz bulikra, de ott már nem ez lesz az első. Ha olyan van akkor reggeltől estig bent fogsz robotolni és utána hajnalig tanulhatsz ezerrel. Ha kollégiumba mész vagy bejárós leszel főleg ha 1 órát kell utaznod nem fogod bírni mert kevés időd lesz pihenésre. Én fél évig buszoztam utáltam, mindig elakadtunk este 8 nál előbb ritkán értem haza és még volt nekem dolgom bőven. Volt amikor prezentációt kellett csináljak amire volt egy éjszakám úgy hogy már alig láttam a monitort annyira fáradt voltam szívem szerint az egészet elástam volna és hagytam volna a francba másnap be se mentem volna, de csináltam csináltam, csak ugye a követelményke nőttek, iszonyatosan, hiába ment nekem jól az általános meg a középsuli, a középsuliba valamiért jobb voltam mint általánosba, de az egyetem már alig ha ment. Semmire nem volt időm meg energiám a gyakorlati munkahelyemen elvoltam de nem érdekelt amit csinálni kellett, így fogtam magam abba hagyta az egészet. Elmentem munkaügyi központba ott elmeséltem hogy tele a hócipőm az egyetemmel és befejeztem ha tudna adni valami munkát kezdésnek hogy picit összekapjam magam mert a szüleim segítenek anyagilag akkor 1-2 évet lehúzok valahol és nézek valami fizetős OKJ-t. Persze a munkaügyibe egyből kaptam ajánlatot logisztikára meg vegyi technikusira. Az utóbbi hasonló volt az egyetemi dolgaimhoz csak jóval egyszerűbb volt, mondták is nekem hogy nagy előnyöm van ezzel csak járjak be órákra meg gyakorlatra mert nappali tagozaton volt és ennyi. Nem került semmibe. Mellette a logisztikát el akartam kezdeni de nem engedték ameddig a vegyin vagyok. Nekem az OKJ bejött mert amikor meglett az egyik rögtön csináltam a másikat, mellette meg dolgozgattam már. Elhelyezkedtem a környéken egy jó munkahelyen ahol egyenlőre raktárban vagyok segéd nem nagy pénzért, de mégsem minimálbérért görcsölök.


Az egyetem az annak való aki elszánt hozzá és tényleg bírja a tanulást mert egyetem mellett nem lesz idő eljárni csavarogni meg ilyenek max hétvégente de nekem arra sem volt időm mert tanutam ezerrel

2016. ápr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szeptemberben, elsőben, voltunk vagy harmincan, épphogy elfértünk a teremben. Az első félévi vizsgák után tucatnyian néztük egymást, de ebből hárman a második félévet ismétlők voltak.
2016. ápr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!