Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kellene tanulnom egyetem...

Kellene tanulnom egyetem előtt első féléves tárgyakra?

Figyelt kérdés

Egyetemisták véleményére vagyok kíváncsi!


Tudom, már csak két hét van, ezalatt maximum elolvasni tudom a középiskolai anyagokat. de legalább halványan képben leszek.

Csak azért kérdezem, mert lesz olyan tantárgyam a szakon ami csak két éves volt gimiben, így már egy éve nem tanultam és konkrétan halvány lila gőzöm sincs róla. :(

Ti hogy csináltátok annak idején?


Egyetemisták véleményére vagyok kíváncsi!


2016. aug. 17. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Felfrissítheted a tudásodat, az sosem árt, de én személy szerint nem foglalkoztam vele sosem, amíg nem kellett.

Milyen szak egyébként? Nekem amik 2 évesek voltak gimiben, az az ének, rajz, ilyenek, és aki ilyen irányban tanult tovább, az foglalkozott vele közben is.

2016. aug. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Természettudományos tárgyak. Vagy lehet hogy három évig tanultam őket, már magam sem tudom, de végzőben tuti nem, ott már csak biosz volt tt-s szakokból. :/

Nem akarok kibukni és lemaradásban lenni már első félévben. Nyilván ha leadják az anyagot normális akkor mindennap tanulni fogok (gimiben is így volt, szóval nem hiszem, hogy ez változna), de ha hirtelen már csak a bővítését mondják el az anyagoknak, akkor félek semmit sem fogok érteni. :(

2016. aug. 17. 15:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha magad sem tudod, hogy egy tantárgyat hány évig tanultál, miközben az egyetemen szükséged lesz rá, esetleg - uram bocsá- azt fogod továbbiakban is tanulni, akkor nagyon jól látod a kérdést: semmit sem fogsz érteni.
2016. aug. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én így voltam a kémiával. Semmit nem olvastam el előtte és a szaktársaim sem. Teljesen az alapoktól kezdték el oktatni a tantárgyat, ami meg nem ment, annak meg ráértem akkor utánaolvasni.
2016. aug. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hármas, kösz a rosszindulatot. Nem, tényleg nem tudtam bizosra, hogy meddig tanítottak nekünk kémiát (urambocsá), de tényleg csak két évet, ahogy először írtam, csak ez első bezavart. Összességében három évet jártam, mert voltam faktos is, szóval volt bennem egy kis zavar, igen. -.-" Ne ez alapján ítélj meg.


Hármas köszi, te milyen szakra jársz? Csak mert én is a kémiától félek. :)

2016. aug. 17. 15:47
 6/9 anonim válasza:
Hasonlóképpen voltam én is. Én emelt szinten érettségiztem biológiából. Előtte majdnem egy hónapig átnéztem mindent- felesleges volt, nem ért semmit. Jóval nehezebb volt, mint bármilyen érettségis anyag vagy középsulis tárgy. Ha felveszed a tempót menni fog minden. Élvezd ki ezt a maradék két hetet aztán mindent bele.
2016. aug. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A természettudományos tárgyak olyanok, hogy azok tárgyalását az alapoktól kell elkezdeni, teljesen máshogy oktatják a tárgyakat egyetemen mint középiskolában. Szóval ne aggódj, legfeljebb nézd át amit eddig tanultál.
2016. aug. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tényleg ne aggódj ezen. Nem úgy működik, hogy a 10/11.-es kémia anyag után folytatják az egyetemen a tanítást, és alapnak veszik, hogy te tudod a középiskolás anyagot. Egyáltalán nem. Eleve valószínűleg tök mást fogtok tanulni, teljesen más megközelítésből. Az alapoktól fogják magyarázni, persze biztos nehezebb lesz mint a gimis anyag, de ha hétről hétre tanulsz (legalább elolvasod és értelmezed az anyagot), és figyelsz órán akkor nem lesz gond. :)
2016. aug. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 3-as vagyok. Mezőgazdasági mérnök szakot kezdtem.
2016. aug. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!