Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem igazságtalan a szakképzési...

Nem igazságtalan a szakképzési rendszer?

Figyelt kérdés

Azon idegesítettem fel magamat, hogy amíg valaki 3 évig, vagy adott esetben 5 évig tanul egy szakmát, addig bárki 18 év felett akár 3 hónap alatt megszerezheti ugyanazt a szakmát és ugyanazt a bizonyítványt.

Akkor legalább lehetne valami megkülönböztetés, nem? Szerintem borzasztó igazságtalan, hogy én anno 3 évig tanultam a szakács szakmát és ilyen esti tagozaton bárki 3 hónap alatt megkapja ugyanazt az OKJ papírt.


2016. aug. 18. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
A 3 vagy 5 év alatt egyetlen egy általános műveltségi tárgy sem volt? Se matek, se bármi? Csupa szaktárgy?
2016. aug. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A 3 éves képzésben csupa szaktárgy, az 5 éves az érettségit is adott. De ott 3 év szakma, 2 érettségi, tehát a 3 év minden esetben csak szakma volt.
2016. aug. 18. 18:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Értem, köszi.

Az én válaszom: akkor sem. :)

2016. aug. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem nem igazságos. Már csak azért sem, mert így tulajdonképpen lesemmizik azt a rengeteg munkával és tanulással eltöltött három évet.
2016. aug. 18. 18:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kivéve, hogy az OKJ-t elég sok helyen értéktelennek tartják. De aki több évet járt valahova, remélhetőleg szabadidejében jóval többet tanult, mint aki csak begyakorolta pár hónap alatt a szakma 10%-át, nem utolsó sorban fejlődött, értelmesebb lett. Az egyetemeknek is ez az egyik célja, hiszen nem lehet mindent iskolapadban megtanulni. Szerintem sokkal jobb munkaerő, aki nem pár hónap alatt akar zseni lenni, hanem ténylegesen megdolgozik érte, és ezt biztosan érzékelik a munkáltatók is.
2016. aug. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Összeszámoltam a kerettanterv szerinti 3 éves óraszámot, az kb 2000-2100 óra. Az OKJ tanfolyam meg 1000-1500 óra. Szerintem a tanfolyamba akár pont ugyanannyi erőfeszítést bele lehet rakni.
2016. aug. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!