Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Miért ilyen igazságtalan a...

Miért ilyen igazságtalan a tanfolyamra járás melletti "támogatási" rendszer?

Figyelt kérdés

Most jelentkeztem egy tanfolyamra,és kiderült nem fizetnek keresetpótló támogatást mert kapom a 28500 Ft -os Rendelkezeésre állási támogatást,még akkor sem ha lemondok erről az összegről.A többiek jórészt min 44ezret kapnak.Hol van ebben az ösztönzés a tanulásra,mikor annyit kapok így is,mintha itthon "ülnék".Ráadásul plussz költségekkel jár,utazás (amit nagyrészt támogatnak,de akkor is van 10% amit nekem kell)tanszerek,amik ugyan nem nagy költség,de az amúgy is kevésből még az is soknak hat.

Másnak is van ilyen gondja?Kérem azok írjanak akik nem leszólni akarnak,hogy így meg úgy,mit képzelek én,és örüljek neki hogy ezt is kapom.Én nagy kiszúrásnak érzem:(


2010. jún. 22. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

bocsi, de én eleve nem értem, hogy miért kell fizetniük annak, aki tanfolyamra jár. nem bunkóskodni akarok, nem vagyok jártas a témában, esetleg elmagyarázná nekem valaki ezt?

mert én egyetemre járok, nekem is kell fizetnem az utazásért, könyvekért, esetleges pótdíjakat, de ösztöndíjat elég nehéz kapni, és az is átlagban max 20e...

2010. jún. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel, én sem értem a dolgot.

Én is járok egyetemre, mellette okj-ra is, ami ugye egyszerre 2 iskola. Én is utazok össze-vissza és két helyen is kell fizetnem a könyveket és semmilyen támogatást nem kapok.

2010. jún. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem vitatkozom egyetemistákkal,ilyen szempontból igazatok van,de az okatató azt mondta,hogy az mindenkinek jár,és már-már beleéltem magam.

Azt még had tegyem hozzá,munkát nem lehet mellette vállalni,mint az egyetemistáknak.

2010. jún. 22. 20:52
 4/7 A kérdező kommentje:

20:25-ös

Ha nem kapsz semmennyi pénzt,akkor miből élsz,és miből fizeted ki a plussz költségeidet?

Nekem nem jár diákhitel,és mint írtam nem lehet dolgozni mellette,és nincsenek jól kereső szüleim sem.

2010. jún. 22. 20:57
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Mi az, hogy hol van ösztönzés a tanulásra??? Nehogy már mások ösztönözzenek Téged, pénzzel.
2010. jún. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

ugye ELVILEG vállalhat egy egyetemista munkát, de nagyon kevesen vannak, akiknek van is idejük/energiájuk suli mellett dolgozni. én bejárós vagyok, oda 2 óra, haza 2 óra, emellett nincs már időm semmire...

szerencsésnek mondhatom magam, hogy felvettek államira és a szüleimnek "csak" a bérletet meg azt kell fizetniük, hogy otthon lakom (rezsi, kaja).

egyébként az első hozzászóló voltam.


megkérdezhetem, hogy milyen szakmát tanulsz a tanfolyamon?

2010. jún. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne dolgozni mellette? Nem potyapénzér kell siránkozni,hanem elmenni esti vagy hétvégi képzésére ennek a tanfolyamnak és megdolgozni a pénzért. Bocs,nem leszólni akarlak csak én 17 éves korom óta ezt csináltam, és nem értem miért kellett volna 1 ftot is kapnom. És egyébként ha havonta kapsz 30 ezret,abbol bőven kijön a tankönyvek meg a bérlet,etetni gondolom a szüleid etetnek
2010. jún. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!